آموزش بورسسبدگردان ها و کارگزاری ها

معرفی کارگزاری بازار سهام

شرکت کارگزار بازار سهام

شرکت کارگزاری بازار سهام یکی از 108 شرکت مجاز و فعال در زمینه ارائه خدمات کارگزاری می باشد. شرکت کارگزار بازار سهام با اخذ مجوز و تایدیه های لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان یکی از شرکت های کارگزار مشغول فعالیت می باشد. شاید شما عزیزان قصد ثبت نام در این شرکت کارگزاری را داشته باشید. به همین دلیل بد نیست تا ابتدا اطلاعاتی در خصوص این شرکت کسب کنید. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی کارگزاری بازار سهام بپردازیم.

قبل از شروع معرفی کارگزاری بازار سهام لازم است که اشاره کنیم که شرکت های کارگزاری شرکت هایی واسطه هستند که کلیه معاملات و تراکنش های بازار بورس از طریق آن ها و به واسطه آن ها انجام می شود. در واقع بدون داشتن یکی کارگزاری افراد نمی توانند هیچگونه معامله و خرید و فروشی در بازار انجام دهند.

به عبارت دیگر وقتی شما قصد خرید و یا فروش سهام و اوراق بهادار را داشته باشید از طرق مختلفی می توانید سفارش خرید و فروش خود را در کارگزاری منتخب خود ثبت کنید. برای مثال می توانید به صورت آنلاین، مرکز تماس، سامانه ها و اپلیکیشن هایی که در این زمینه وجود دارند سفارش خود مبنی بر خرید و فروش اوراق را به اطلاع شرکت کارگزاری خود که همان کارگزاری ناظر شما می باشد برسانید.

شرکت کارگزاری نیز در این جا موظف است که سفارش شما را به مرکز اصلی سازمان بورس ارسال کرده و سفارش شما در اولین فرصت انجام شود. به همین دلیل می توان اذعان داشت که ثبت نام کردن در حداقل یک شرکت کارگزاری یکی از اصول و مفاهیم پایه در بورس می باشد که لازم است با آن آشنایی داشته باشید. به همین دلیل است که در مقالات آموزشی به معرفی کارگزاری ها پرداخته ایم.

معرفی کارگزاری بازار سهام

شرکت کارگزار بازار سهام یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات کارگزاری می باشد. این شرکت با شماره 104015 در تاریخ 21 فروردین سال 1373 به صورت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت ها و اداره مالکیت حقوقی ایران به ثبت رسیده است. بنابراین می توان اذعان داشت که کارگزاری بازار سهام یکی از قدیمی ترین شرکت های کارگزاری می باشد. همچنین این شرکت در تاریخ 24 بهمن سال 1372 با شماره مجوز 674 به تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران رسیده است.

شرکت کارگزاری بازار سهام با سرمایه اولیه یک صد میلیون ريال به ثبت رسیده است. اما این نکته قابل ذکر است که آخرین سرمایه ثبت شده شرکت کارگزار بازار سهام مبلغ 80 میلیارد ريال منقسم به هشتاد میلیون سهم یکهزار ريالی می باشد که تماما پرداخت شده است. بر اساس ماده 28 قانون بازار سرمایه این شرکت صلاحیت اعضاء هیئت مدیره خود را به تائید سازمان بورس و اوراق بهادار رسانده و به عنوان دومین شرکت کارگزاری در تاریخ 23/2/87 تحت شماره 10603 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است .

شرکت کارگزاری بازار سهام در حال حاضر دارای شش ایستگاه معاملاتی در تالار حافظ و دفتر مرکزی و تالار اختصاصی شرکت می باشد . همچنین شرکت کارگزار بازار سهام معاملات اوراق بهادار را به صورت اینترنتی و دسترسی بر خط برای مشتریان انجام می دهد. شرکت های کارگزاری برای ارائه خدمات مختلف می بایست نسبت به اخذ مجوز های لازم اقدام کنند. این شرکت نیز در زمینه های مختلفی دارای مجوز ارائه خدمات می باشد.

برای مثال:
  • خرید و فروش اوراق و معاملات در بورس اوراق بهادار
  • خرید و فروش اوراق و معاملات در فرا بورس ایران
  • انجام معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالا
  • انجام معاملات فرآورده های نفت و پتروشیمی در بورس کالا
  • معاملات محصولات فلزی در بورس کالا
  • معاملات اوراق تامین مالی
  • انجام معاملات برخط
  • مرکز تماس یا کال سنتر.

پیشنهاد می شود: معرفی کارگزاری ایران سهم

شعب شرکت کارگزاری بازار سهام

در این مقاله به معرفی کارگزاری بازار سهام پرداختیم. اگر شما از دسته افرادی هستید که به تازگی تصمیم به ورود به بازار سرمایه گذاری گرفته اید، لازم است تا با دانش و اطلاعات کافی در خصوص تمامی مفاهیم بازار وارد شوید. یکی از اولین مفاهیمی که شما با آن سر و کار دارید، کارگزاری می باشد. لذا لازم است که یک شرکت کارگزاری انتخاب کرده و در آن ثبت نام کنید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که برای انتخاب بهترین شرکت کارگزاری و مناسب برای خود مقالات آموزشی ما در خصوص معرفی شرکت های کارگزاری را دنبال کنید. در ادامه نیز می توانید لیست تمامی شعب و دفاتر نمایندگی شرکت کارگزاری بازار سهام به همراه آدرس و شماره های تلفن شرکت ها را مشاهده کنید. امیدواریم که از مطالعه مقاله معرفی کارگزاری بازار سهام استفاده لازم را برده باشید .

ردیف حوزه فعالیت نوع شهــر کد پستی آدرس شعب شرکت کارگزاری بازار سهام شمـاره تمـاس مسئول
۱ بورس اوراق شعبه تهران ۱۹۹۸۸۹۶۵۵۱ سعادت آباد – بلوار قیصر امین پور نبش خیابان سیزدهم غربی – شرکت بورس اوراق بهادار تهران 02164086401 هنگامه علیخانی
۲ بورس اوراق اتاق معاملات تهران ۱۸۷۵۷۶۶۹۱۱  میرداماد – خیابان شاه نظری – کوچه ۲ – پلاک ۳۷ 02122254127 هنگامه علیخانی
۳ بورس کالا دفتر مرکزی تهران ۱۵۴۷۹۳۶۶۱۳ خیابان میرداماد – خیابان حصاری – کوچه دوم – پلاک ۳۷ 02122254127-9 رئوف مشایخ
۴ فرابورس شعبه (ایستگاه) در تالار منطقه ای تهران ۱۹۹۸۸۹۶۶۱۳ سعادت آباد – بلوار شهرداری – بورس منطقه ای تهران 02166710814 اعظم یزدان پرست
۵ فرابورس دفتر مرکزی تهران ۱۵۴۷۹۳۶۶۱۳ میرداماد – میدان مادر – خیابان شاه نظری – کوچه دوم – پلاک ۳۷ 02122254127 ملک محمد یحیائیان

پیشنهاد بعدی: معرفی کارگزاری ایمن بورس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا