اطلاعیه ها

شکست تیم ملی والیبال ایران در مقابل برزیل

تیم ملی والیبال ایران در شب گذشته به مصاف تیم ملی برزیل رفت که این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به نفع برزیل به اتمام رسید. تا به اینجای کار ایران از هفت بازی انجام داده به سه پیروزی و چهار شکست دست پیدا کرده است. در ادامه خبر کامل شکست تیم ملی والیبال ایران در مقابل برزیل را بخوانید:

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل برزیل در خوان هفتم

به گزارش بورس فردا و به نقل از خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در هفتمین دیدار خود از لیگ ملت‌های 2022 از ساعت 18 امروز جمعه 3 تیر در شهر صوفیه به مصاف تیم ملی برزیل رفت و با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد.

طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، امرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) ترکیب شروع‌کننده ایران برای بازی مقابل برزیل بودند.

پیروزی ارزشمند شب گذشته تیم ملی مقابل آمریکا به بازیکنان ایران، روحیه و توان مضاعفی داده بود به‌طوری که وقتی ایران 17 بر 15 از حریف نامدار خود پیش افتاد، رنان دال‌زوتو، ستاره‌های تیم ملی برزیل را برای ایجاد در وقفه در بازی، بیرون کشید. تیم برزیل با تغییر پاسور به جریان بازی برگشت و در حالی 20 بر 16 عقب بود، بازی در امتیاز 20 مساوی شد. مصدومیت آلن به‌هنگام زدن سرویس برای تیم ملی برزیل، وقفه‌ای نسبتاً طولانی در بازی ایجاد کرد و اختلاف نظر بین بازیکنان دو تیم، باعث مشاجره لفظی کوتاهی بین برونو رزنده و بازیکنان ایران شد. دریافت ناقص حضرت‌پور روی سرویس رزنده، امتیاز برتری را به برزیل داد و نتیجه این ست 30 بر 28 به ثبت رسید.

تیم ایران در این ست، بسیار کم‌اشتباه‌تر (5 به 12) و تیم ملی برزیل در حمله بسیار قوی‌تر (20 به 12) بودند.

وادی، پاسور و بازی‌ساز تیم ایران در ست دوم، تلاش کرد بیشترین استفاده را از بازیکنان سرعتی خود ببرد و بار حملات را بین مدافعان وسط و دریافت‌کننده‌ها تقسیم کند. بازی در این ست هم کاملاً پایاپای پیش رفت ولی مثل همیشه اختلاف تیم‌های باتجربه و تیم‌های جوان در امتیازات پایانی مشخص شد. ایران در این ست هم 25 بر 23 و با حداقل اختلاف امتیاز ممکن شکست خورد.

تیم ایران که در 2 ست ابتدایی همه توان خود را به‌کار گرفته بود در ست سوم، انرژی و انگیزه‌ زیادی برای مبارزه نداشت. بهروز عطایی نیز در وقت استراحت به شاگردان توصیه کرد که به امتیاز توجه نکنند و کار خودشان را انجام دهند، نتیجه این ست نیز 25 بر 19 به‌سود برزیل به ثبت رسید.

تیم ملی والیبال ایران در پایان دیدار با برزیل، 35 امتیاز حمله، 5 امتیاز از دفاع، 4 امتیاز مستقیم سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد، در مقابل تیم ملی برزیل 50 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع روی تور، 5 امتیاز سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات تیم ایران کسب کرد.

تا به اینجای کار؛ ایران از 3 پیروزی و 4 شکست خود، 9 امتیاز دارد.

نتایج سایر دیدارهای امروز به‌‌شرح زیر است:

آلمان یک ـ هلند 3
آرژانتین 3 ـ چین یک
صربستان 3 ـ کانادا 2
ژاپن 3 ـ ایتالیا 2.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برنامه سایر مسابقات تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی لیگ ملت‌ها به‌‌‌وقت تهران به‌‌شرح زیر است:

هفته دوم: گروه چهارم، شهر صوفیه

شنبه 4 تیرماه؛ ایران ـ کانادا، ساعت 15

هفته سوم: گروه ششم، شهر گدانسک

سه‌شنبه 14 تیرماه؛ ایران ـ لهستان، ساعت 22:30
پنجشنبه 16 تیرماه؛ ایران ـ ایتالیا، ساعت 16:30
جمعه 17 تیرماه؛ ایران ـ اسلوونی، ساعت 19:30
شنبه 18 تیرماه؛ ایران ـ صربستان، ساعت 19:30.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا