اطلاعیه ها

تب کریمه کنگو جان ۲ نفر را گرفت

با توجه به شیوع بیماری کریمه کنگو تا کنون ۳۰ نفر به این بیماری مبتلا و ۲ نفر جان خود را از دست داده اند.امین اسدی مشاور رئیس دامپزشکی از مردم خواست تا اطلاع ثانوی از مصرف جگر خام و نیمه پخته خودداری نمایند. در ادامه خبر کامل شیوع بیماری کریمه کنگو را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم:

شیوع تب کریمه کنگو

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو، افراد توصیه‌های دامپزشکی را جدی بگیرند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امین اسدی افزود: بنابر آخرین آمار وزارت بهداشت ۳۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که ۲ نفر جان خود را از دست دادند.

به گفته اسدی با توجه به اهمیت پیشگیری و کاهش موارد ابتلا به شیوع تب کریمه کنگو و همکاری تمام دست اندرکاران، ستاد ملی تب کریمه کنگو به ریاست رئیس سازمان دامپزشکی تشکیل می‌شود.

وی توصیه کرد: دامداران نسبت به حذف کنه ناقل بیماری از طریق سم‌پاشی و ضدعفونی کردن واحدها اقدام کنند. همچنین از له کردن کنه با دست و از کشتار دام در محل‌های غیرمجاز اجتناب کنند.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به آن که ویروس در برابر حرارت حساس است، بنابراین به افراد توصیه می‌شود که از مصرف جگر خام و نیم‌پخته خودداری کنند.

همه ساله در فصل گرما با آغاز فعالیت کنه‌ها، تب کریمه کنگو شیوع پیدا می‌کند، اما طبق گفته رئیس سازمان دامپزشکی با رعایت نکات بهداشتی این بیماری به سهولت قابل پیشگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا