اطلاعیه ها

افزایش آمار ابتلا به تب کریمه کنگو در ایران

محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی اعلام کرد تا سه روز گذشته حدود ۱۳ مبتلا به تب کریمه کنگو در کشور داشته ایم و آمار ابتلا به این بیماری در کشور در حال افزایش می باشد . بر اثر این بیماری تا کنون یک نفر در خوزستان جان باخته است و به همین علت رئیس سازمان دامپزشکی از مردم خواست به هیچ عنوان از کنار جاده گوشت نخرند. در ادامه خبر کامل افزایش بیماری تب کریمه کنگو در کشور را بخوانید:

افزایش بیماری تب کریمه کنگو در کشور

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، رئیس سازمان دامپزشکی گفت: تا سه روز گذشته ۱۳ مبتلا به تب کریمه کنگو در کشور داشتیم. یک نفر هم در شادگان استان خوزستان فوت کرده است. آمار ابتلا به تب کریمه در کشور در حال افزایش است.

بر اساس گزارش صداوسیما، محمد آقامیری افزود: آمار ابتلا به تب کریمه کنگو رو به افزایش است. از این بیماری می‌توانیم به راحتی پیشگیری کنیم. لازم است مردم به نکات گفته شده توجه داشته باشند. از کنار جاده گوشت نخرند. چون گوشت ذبح شده هیچ علائمی ندارد. کنه آلوده به دام چسبیده است، دام آلوده می‌شود ولی دام علائم بالینی ندارد.

آقامیری توضیح داد: این ویروس علاوه بر اینکه از حیوان به انسان قابل انتقال است، از انسان به انسان هم منتقل می‌شود. چیزی شبیه به کرونا.

وی تاکید کرد: گاهی کافی است یک چرخه از حیوان به انسان منتقل شود تا بیماری در جامعه ادامه پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا