اخبار بورس

معرفی بهترین بازار سرمایه گذاری در سال 99

هدف از انتشار این مطلب معرفی بهترین بازار سرمایه گذاری در سال 99 می باشد. سرمایه گذاری و افزایش سرمایه بهترین تفکر جهت حفظ ارزش پول در شرایطی است که شاهده افزایش نرخ تورم در جامعه می باشیم.

بازار های متنوعی در ایران جهت سرمایه وجود دارند اما اینکه کدام بازار بهتر است کار دشواری است زیرا انتخاب بهترین بازار برای سرمایه گذاری در ایران به بسیاری از عوامل سیاسی و اقتصادی بستگی دارد.

بیشتر بخوانید : معرفی بهترین بازار برای سرمایه گذاری با 100 میلیون تومان

بهترین بازار سرمایه گذاری در سال 99 چیست؟

بهترین بازار برای سرمایه گذاری در سال 99 با توجه به شرایط فعلی اقتصادی و سیاسی می توان به بازار بورس را معرفی نمود. با توجه به وارد شدن حجم زیادی از نقدینگی در این بازار در اوایل سال 99 می توان به توجه و استقبال مردم به بازار بورس پی برد.

سرمایه گذاری آگاهانه در این بازار پیش از این سودمند بوده اما تا قبل از سال 99 آگاهی مردم و ترس از ریسک و ورشکستگی باعث شده که استقبال خوبی از این بازار نشود. اما اقدامات دولت همچون آزادسازی سهام عدالت ، عرضه اولیه جدید و عرضه صندوق های ETF دولتی باعث شده تا افراد بسیاری مشتاق به سرمایه گذاری در این بازار شوند.

افراد جهت سرمایه گذاری در بازار بورس باید در گام اول اقدام به دریافت کد بورسی نمایند پس از آن می بایست با اصطلاحات بورسی و مفاهیم پایه و پر کاربرد این بازار آشنا شوند تا بتوانند در این بازار حساس و پر تلاطم موفق عمل نمایند.

البته باز هم تاکید می کنیم زمانی سرمایه گذاری در بازار بورس بازدهی خوبی دارد، که آگاهانه و با انجام تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال انجام شده باشد.

اگر به روش های تحلیل آشنایی ندارید و تمایل به کسب سود حداکثر این بازار دارید کافیست روش غیر مستقیم سرمایه گذاری که از طریق شرکت های سبدگردان امکان پذیر است را انتخاب کنید. البته جهت انجام این کار باید به رتبه بندی شرکت ها سبدگردان و همچنین معیار انتخاب بهترین شرکت سبدگردان را مورد بررسی قرار دهید.

با بهترین روش سرمایه گذاری در بازار بورس آشنا شوید

بهترین بازار سرمایه گذاری در سال 99 از دیدگاه یک کارشناس اقتصادی

از نظر کامران ندری یکی از اقتصاددان ها بازار بورس بهترین بازار سرمایه گذاری در سال 99 بازار بورس می باشد و گفت با توجه به شرایط تورمی جامعه مردم جهت حفظ ارزش بول خود به سوی دارایی های غیر پولی می روند به عنوان مثال در بازار ارز به خاطر محدودیت‌هایی که وجود دارد هر کسی نمی‌تواند در آن فعالیت کند ولی در بورس اینطور نیست.

او درباره سرمایه گذاری در بازار های موازی همچون طلا ، مسکن و خودرو گفت که سرمایه گذاری در بازار مسکن برای افراد از جذابیت بالایی برخوردار بوده اما چون نقدشوندگی این بازار نسبت به بازار بورس پایین بوده دارایی کمتری وارد این بازار می شود. می دانی که از ویژگی های بارز بازار بورس نقدشوندگی بالای آن می باشد.

سرمایه‌گذاری در بورس نیز با رشد زیادی که در دو سال گذشته بخصوص در سال 99 داشته، ریسک سرمایه‌گذاری افزایش یافت، به عبارت دیگر محل جولان سفته‌بازان و نوسان‌گیران شده است که ریسک سرمایه‌گذاری را بالا برده است.

وی در پایان گفت : در کل بازار هایی همچون سپرده بانکی و بازار بدهی که بر پایه ریال و پول ملی می باشند رشد قابل توجهی در سال 98 نداشته است در سال ۹۹ احتمال افزایش قیمت در سایر بازارها وجود دارد. از این رو بهترین بازار جهت سرمایه گذاری در سال 99 ، بازار بورس می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا