اخبار بورس

مبلغ مورد نیاز برای خرید عرضه اولیه ستاره خلیج فارس چقدر است؟

مدتی است که از انتشار خبر تایید عرضه اولیه ستاره خلیج فارس می گذرد اما خبری از زمان عرضه و نقدینگی مورد نیاز برای خرید آن منتشر نشد تا اینکه ی مدیرعامل فرابورس، امیر هامونی و سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه اطلاعاتی در مورد عرضه اولیه ستاره خلیج فارس ارائه کردند.

عرضه اولیه را چقدر نگه داریم؟

مبلغ مورد نیاز برای خرید عرضه اولیه ستاره خلیج فارس


به گزارش بورس فردا و نقل از اقتصاد نیوز

چهارشنبه گذشته (۱۶ مهر) نیز وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیئت دولت ضمن بیان اینکه دولت از طریق بازارگردانی، خرید سهام خزانه و انتشار اوراق اختیار فروش تبعی از بورس حمایت می کند، اعلام داشت:

پالایشگاه ستاره خلیج فارس به زودی بورسی می شود. حال این پرسش مطرح است که زمان عرضه اولیه ستاره خلیج فارس کی است و مبلغ مورد نیاز برای خرید زمان عرضه اولیه ستاره خلیج فارس چقدر است؟

محمدعلی دادور مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس ضمن اعلام اینکه زمان ورود و انجام عرضه اولیه سهام ستاره خلیج فارس به همکاری مسئولان و سازمان بورس بستگی دارد، اظهار داشت:

در خوشبینانه ترین حالت زمان عرضه اولیه ستاره خلیج فارس حدود یک ماه و نیم آینده می باشد. آنطور که به نظر می رسد زمان عرضه اولیه ستاره خلیج فارس بزرگترین عرضه اولیه امسال خواهد بود و نقدینگی لازم برای خرید زمان عرضه اولیه ستاره خلیج فارس سنگین تر از شستا خواهد بود.

چهارشنبه اخیر وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیات دولت ضمن ابراز حمایت دولت از بازار سهام اعلام کرد، پالایشگاه ستاره خلیج فارس به زودی به بورس می‌آید.
پیش از او، محمدعلی دادور، مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در خصوص رونده پرونده این پالایشگاه برای ورود به بازار سرمایه گفته بود:

زمان ورود به بازار سهام در گرو همکاری مسئولان و سازمان بورس است و در خوشببینانه‌ترین حالت تا حدود یک ماه و نیم آینده خواهد بود.اما به جز زمان این عرضه اولیه درباره رقم مورد نیاز برای مشارکت در این عرضه اولیه هم مهم به نظر می‌رسد.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه گفته است:

قطع به یقین باید بازار برای این عرضه سنگین آماده شود تا این عرضه تاثیر منفی روی بازار سهام نگذارد. فعلا بازار سهام کم‌عمق است و باید به نوعی این کم‌عمق بودن بازار برطرف شود.
هرچند درباره رقم دقیق این عرضه اولیه سنگین تاکنون نرخی اعلام نشده اما پیش‌بینی می‌شود بزرگترین عرضه اولیه امسال باشد. این عنوان تا الان در اختیار عرضه اولیه شستا قرار داشت که در آن به هر متقاضی بیش از ۳.۱ میلیون تومان رسیده بود. بنابراین به نظر می‌رسد متقاضیان برای خرید سهام ستاره خلیج فارس می‌توانند رقم حداقلی ۳.۱ میلیون تومان را از هم‌اکنون هدف‌گذاری کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا