اخبار بورس

علی عباس کریمی از روزهای سبز در بورس خبر داد

مسئولان سازمان بورس با برقراری جلسات پی در پی تلاش در اصلاح بازار بورس دارند و از وضعیت بهتر بازار بورس خبر دادند. اگر سهامداران بیشتر به ارزش سهم ها دقت میکردند بازار متعادل تر بود و علی کریمی اذهان کرد که مسئولان، بازار بورس را به حال خود نگذاشته اند و برای بهبود بازار تلاش می کنند.

مسئولان سازمان بورس در ادامه مردم را به صبر تشویق کرد چرا که سود در بورس با سرمایه گذاری در بلند مدت حاصل میشود و تصمیمات اتخاذ شده اخیر بر روند طولانی مدت شاخص بورس موثر خواهد بود. علی عباس کریمی از تمام تلاش مسئولان بورس برای جلوگیری از ریزش شاخص بورس و روزهای طلایی در بورس خبر داد.

علی عباس کریمی از روزهای سبز در بازار بورس خبر داد


به گزارش از بورس فردا و نقل از باشگاه خبرنگاران

معاون تحقیق و توسعه بورس و اوراق بهادار تهران گفت:

بهتر شدن روند بازار سرمایه بستگی به رفتار سرمایه گذاران و تصمیمات اقتصادی دارد، اما انتظار می‌رود که در آینده بازار مثبت باشد.
علی عباس کریمی معاون تحقیق و توسعه بورس و اوراق بهادار تهران در رابطه با اینکه چرا بازار نسبت به حمایت‌های اخیر واکنش مثبتی نشان نداده است، اظهار کرد:  شاخص بازار سرمایه نوسان دارد، اینگونه نیست که روند بازار همیشه یک نواخت باشد. تصمیماتی که طی هفته های اخیر در خصوص بازار سرمایه گرفته شده است در بلند مدت بر شاخص بازار سرمایه تاثیر می‌گذارد.

او افزود:

برخی افراد در رسانه ها شایعه کرده اند که مسئولان، بازار را به حال خود رها کرده اند در صورتی که اینگونه نیست و جلسات پی در پی در سازمان بورس به منظور تقویت و جلوگیری از ریزش شاخص برگزار می‌شود.

معاون تحقیق و توسعه بورس و اوراق بهادار تهران تصریح کرد:

در حال حاضر بازار مورد بی مهری سهامداران حقیقی قرار گرفته است و با  یک شایعه صف های خرید به سرعت به صف های فروش تغییر می‌کند و روند بازار منفی می‌شود.

علی عباس کریمی از روزهای سبز در بورس خبر داد

کریمی بیان کرد:

در حال حاضر بازار اصلاح شده است و امیدواریم بازار به زودی به تعادل برسد، تغییرات بازار با عرضه و تقاضا سهامداران رخ می دهد و اگر عرضه بیشتر از تقاضا باشد بازار منفی می‌شود، و اگر تقاضا بیشتر باشد بازار روند مثبت پیدا می کند.

وی افزود:

موظفیم که از طریق آموزش به سهامداران یاد آموزش دهیم به جای توجه به صف‌های خرید یا فروش یک سهم، به میزان ارزندگی آن توجه کنند، در این صورت بازار متعادل می شود.

آیا عوامل سیاسی و اقتصادی بین المللی 100% بر روی بورس ایران تاثیر می گذارند؟

معاون تحقیق و توسعه بورس و اوراق بهادار تهران درباره تاثیر روند انتخابات آمریکا بر بدنه بازار گفت:

قطع به یقین عوامل سیاسی و بین المللی تا حدودی روی اقتصاد کشور تاثیر می گذارد، اما نمی توان گفت که صد در صد اُفت این روزهای بازار به دلیل این رویداد است زیرا عوامل سیاسی  و اقتصادی داخلی تاثیر بیشتری روی بازار دارد.

اگر یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق توسعه و تثبیت بازار سرمایه واریز شود چقدر روی بازار تاثیر می گذارد؟


او در  پاسخ به این سوال که اگر یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق توسعه و تثبیت بازار سرمایه واریز شود چقدر روی بازار تاثیر می گذارد؟، تصریح کرد:

منابع موجود در صندوق توسعه و تثبیت بازار سرمایه به روش های مختلفی به بورس کمک می کند، هدف از ایجاد این صندوق کمک به ایجاد تعادل در بازار بود، زیرا در زمان فروش به جمع کردن صف های فروش کمک می کنند.

کریمی گفت:

این صندوق فقط محدود به شرایط منفی بازار نیست بلکه زمان های که بازار مثبت است می تواند بدون مداخله منفی به کمک بازار بیاید و کار بازار گردانی را انجام دهد.زمانی که این صندوق کاربازار گردانی را انجام می دهد کمتر شاهد رفتارهای نامتعارف در بازار سرمایه هستیم.

معاون تحقیق و توسعه بورس و اوراق بهادار تهران در خصوص اوراق تبعی بیان کرد:

این مسئله قطع به یقین نیاز به یک فرهنگ سازی دارد، اوراق تبعی در زمان اُفت بازار به سهامدار کمک و از تشکیل صف های فروش جلوگیری می کند.

کریمی در پایان در خصوص آینده بازار سرمایه گفت:

بهتر شدن روند بازار سرمایه بستگی به رفتار سرمایه گذاران دارد و انتظار می رود که بازار سرمایه بهتر از گذشته پیش برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا