اخبار عرضه اولیه

با یک میلیارد تومان چیکار میشه کرد؟ (بهترین بازار سرمایه گذاری)

با یک میلیارد تومان چیکار میشه کرد؟ این سوال را بسیاری از افرادی است که ارثیه خود را دریافت کردند و یا اینکه می خواهند پس انداز سالها زحمت و کار خود را در یک بازار مناسب سرمایه گذاری کنند.

سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان پول باید بسیار دقیق و حساب شده باشد زیرا کوچکترین اشتباه می تواند باعث از بین رفتن بخش زیادی از سرمایه شما شود. از این رو باید پیش از انجام هر کاری خوب شرایط اقتصادی جامعه را بررسی کرد و عوامل تاثیر گذار بر بازار های مختلف را در نظر گرفت. ما در این مقاله می خواهیم با بررسی همه جوانب بهترین بازار را برای سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان معرفی نماییم با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : بهترین بازار سرمایه گذاری با 500 میلیون تومان

با یک میلیارد تومان کجا سرمایه گذاری کنیم؟

میلیارد تومان پول کمی نیست و خوب می دانیم که در ایران پس انداز کردن کار ساده ای نیست از این رو باید برای پول و زحمتی که برای بدست آوردن آن کشیده اید ارزش قائل شوید و پیش از انجام هر کاری با کارشناسان و افراد موفق مشورت کنید.

می توانید با یک میلیارد تومان پول نقد در بازار طلا و سکه ، ارز ، مسکن ،سپرده بانکی، خودرو و بازار بورس سرمایه گذاری کنید. تمامی بازار های نام برده برای سرمایه گذاری مناسب بوده اما کدام بهترین بازده را در کمترین زمان ممکن دارد؟

این سوالی است که پاسخ آن مشخص می کند “با یک میلیارد تومان چیکار میشه کرد؟ و در کدام بازار می توان سرمایه گذاری کرد” در ادامه به بررسی تمامی این بازار های می پردازیم.

سرمایه گذاری با 1 میلیارد تومان در بازار مسکن

سرمایه گذاری با 1 میلیارد تومان در بازار مسکن

سرمایه گذاری در بازار مسکن با 1 میلیارد تومان شاید به ظاهر ایده خوب و سودمندی به نظر آید اما در واقعیت آیا اینطور است؟ آیا سرمایه گذاری در بازار مسکن کار ساده ایست؟ نه به هیچ وجه !! می دانیم که ساخت و ساز نیاز به تجربه و گذراندن مراحل اداری خاص خود را دارد که زمان بر بوده و از سوی دیگر، خرید زمین و ملک از نقدشوندگی بالایی برخوردار نیست.

نقد شوندگی بالا یکی از ویژگی هایی است که بازاری که در آن سرمایه گذاری می کنید باید آن را دارا باشد و شما در هر زمان که به سرمایه خود نیاز داشتید بتوانید آن را در کمترین زمان به پول نقد تبدیل کنید. و شما با انتخاب بازار مسکن برای سرمایه گذاری با 1 میلیارد نمی توانید این امتیاز محروم هستید.

سرمایه گذاری با 1 میلیارد تومان در بانک ها

سرمایه گذاری با 1 میلیارد تومان در بانک ها

قطعا پاسخ سوال “با یک میلیارد تومان چه کار میشه کرد؟” سرمایه گذاری و سپرده گذاری در بانک نیست!!! آیا شما حاضرید که 1 میلیارد خود را در ازای دریافت سالیانه 10 الی 15% سود به بانک ها بسپارید در حالیکه می توانید به سرمایه گذاری در بازار دیگر سود 50% و بیشتر دریافت نمایید.

می دانیم که سرمایه گذاران با توجه به درصد ریسک پذیری خود به دو دسته ریسک گریز و ریسک پذیر تقسیم می شوند. اغلب این افراد ریسک گریز هستند که سرمایه گذاری با سود کم بانک ها را به دیگر بازار ها ترجیح می دهند.

بیشتر بخوانید : معرفی بهترین بازار برای سرمایه گذاری با 100 میلیون تومان

سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان در بازار خودرو

می توانید با 1 میلیارد تومان پول نقد وارد بازار خودرو شوید! اما لازم است که بدانید سرمایه گذاری در این بازار نیز همچون بازار مسکن از نقدشوندگی بالایی برخوردار نبود و شما زمانیکه به هر دلیلی به پول خود احتیاج پیدا کنید نمی توانید به سرعت سرمایه خود را به پول تبدیل کنید و تا زمانی که یک مشتری مناسب برای خودرو شما پیدا شود باید صبر کنید و از آن گذشته، جهت انتقال سند خودرو باید طی مراحل اداری و هزینه دفتر خانه نیز در نظر بگیرید.

در نتیجه سرمایه گذاری یک میلیارد تومان در بازار خودرو نیز پاسخ مناسبی برای “با یک میلیارد تومان چیکار میشه کرد؟” نخواهد بود.

سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان در بازار طلا

سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان در بازار ارز

سرمایه گذاری در بازار طلا از قدیم الایام بین ایرانی ها رایج بوده و همه ما از مادر و مادربزرگ هایمان شنیدیم که برای پس انداز طلا بخرید!!! حتی اگه می گفتیم این ماه 50 هزار تومان پی انداز کردیم می گفتند که میتونی یه لنگه گوشواره بخری… گذشته از شوخی، بازار طلا از نقدشوندگی بالایی برخوردار است و این برای بسیاری از سرمایه گذاران جذابیت خاصی دارد.

اما آیا رشد قیمت طلا در مدت زمان 1 سال به اندازه ای هست که پولی که خریدار بابت مالیات بر ارزش افزوده و اجرت ساخت طلا پرداخت کرده جبران شود و وارد فاز سوددهی شود؟ اگر قصد سرمایه گذاری در بازار طلا را دارید آن هم با یک میلیون تومان حتما سکه و یا طلای دست دوم بخرید تا پول کمتری بابت اجرت پرداخت کنید.

سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان در بازار ازر

با توجه به مطالبی که در قسمت بالا گفته شد تا حدودی متوجه شدید که یک بازار خوب برای سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان چه ویژگی هایی باید داشته باشد. در این بخش از مقاله به بررسی بازار ارز می پردازیم.

بازار ارز نیز به ظاهر برای سرمایه گذاری مناسب است اما بسیار حساس بوده و از تصمیمات سیاسی اتخاذ شده به شدن تاثیر می پذیرد و ممکن است در مدت زمان کوتاهی به دلیل عرضه و تقاضا به سرعت رشد کند و و به اصطلاح حباب تشکیل شود و ناگهان کاهش بیابد و رکود کند. ما باید در بازار سرمایه گذاری کنیم که علاوه بر بهره مندی از سود و بازده بتوانیم به چرخه اقتصاد کشور نیز کمک کرده باشیم.

سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان در بازار بورس

سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان در بازار بورس

و اما جذاب ترین بازار برای سرمایه گذاری با یک میلیارد تومان !!!! بازار بورس و انجام معاملات آگاهانه در آن یکی از بهترین بازار ها برای سرمایه گذاری می باشد بخصوص در این اوضاع و احوال اقتصاد جامعه می توانید با ورود به این بازار به کاهش نرخ تورم و همچنین کاهش نرخ بیکاری کمک نمایید.

یکی از ویژگی های بازار بورس ، نقدشوندگی بالا می باشد و اگر به دلیل ترس از ریسک این بازار و یا عدم آگاهی به روش های تحلیل (تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال) از این بازار فاصله گرفتید باید بدانید که سازمان بورس اوراق بهادار با دادن مجوز رسمی به شرکت های سبدگردان دارای تیم حرفه ای تحلیلگر بستری مناسب برای ورود افراد به اصطلاح ریسک گریز را برای ورود به این بازار را فراهم آورده است.

شاید با بررسی بازار های فوق این سوال در ذهنتان مطرح شود که چرا در بور سرمایه گذاری کنیم؟ بی شک پاسخ سوال با یک میلیارد تومان پول چه میشه کرد ، سرمایه گذاری در بازار بورس است زیرا اگر با توجه به نتایج تحلیل بتوانید سهم خوب و زمان ورود و خروج را شناسایی کنید می توانید در زمان کمی سرمایه خود را چند برابر نمایید.

بیشتر بخوانید: برای ورود به بورس از کجا شروع کنیم؟

 

یک دیدگاه

  1. سلام سر کار خانم افشار من فقط داشتم مطالبی که داخل سایت بود رو نگاهی مینداختم بصورت اتفاقی.خیلی خیلی عالییییی از اینکه خدا به شما چنین گنج با ارزشی رو داده واقعا خوشا به حالتون میدونید چرا لبخند زیبا خیلیسخته ولی خیلی خوبه امیدوارم که سلامت سلامت در کنار خانواده و آرزوهای خووووب برای شما …دیدم فرمودین انرژی منم خواستم بگم خیلیم عالیییی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا