اخبار عرضه اولیه

لیست عرضه اولیه های جدید که در آینده به بورس می آیند

چند ماهی می شود که پس از عرضه اولیه وسپهر دیگر شاهد عرضه اولیه در بورس نبودیم با اینکه در نیمه نخست سال 99 رئیس جمهور وعده داده بود که حتی هفته‌ای دو نوبت سهامداران شاهد عرضه اولیه باشند. اما اکنون در این پست لیستی از عرضه های اولیه که در آینده احتمال دارد در بازار سرمایه منتشر شود را با هم مشاهده می نماییم.

مشاهده آخرین اخبار بورسی

پیش بینی بازار بورس فردا 25 آبان 99

چرا پالاش یکم هنوز وارد پرتفوی نشده است؟

لیست عرضه های اولیه جدید تا پایان سال 99 وارد بازار بورس می شوند

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، آخرین خبر درباره عرضه اولیه به 20 آبان ماه امسال برمی‌گردد. مجید نوروزی، معاون امور ناشران شرکت بورس در خصوص شرکت‌هایی که آماده عرضه در بازار سهام هستند اعلام کرد: در حال حاضر سهام شش شرکت بزرگ و متوسط در بازار دوم بورس تهران درج شده ودر مرحله عرضه اولیه هستند. این شرکت‌ها عبارتند از:

  •  شرکت صنعت غذایی کوروش (سرمایه ۳.۰۰۰ میلیارد ریال)
  • شرکت تأمین سرمایه تمدن (سرمایه ۵.۵۰۰ میلیارد ریال)
  • شرکت سپید ماکیان (سرمایه ۱.۰۰۵ میلیارد ریال)
  • شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس (سرمایه ۲۰.۰۰۰ میلیارد ریال)
  • شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه مدار (سرمایه ۲.۳۰۰ میلیارد ریال)
  • شرکت پتروشیمی بوعلی سینا (سرمایه ۳.۵۰۰ میلیارد ریال).

پیش از این، در 11 آبان ماه اعلام شده بود که  یک شرکت دیگر در بورس، درج نماد و یک گام به عرضه اولیه نزدیک شد. احتمالا در آینده نزدیک سهامداران شاهد عرضه اولیه شرکت پتروشیمی بوعلی سینا خواهند بود.

در همین روز مدیر عامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) نیز از عرضه سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس تا پایان پاییز امسال، خبر داد. موضوعی که به نظر می‌رسد روند توقف عرضه‌های اولیه شکسته شود.

علاوه بر این، پیش از این هم تجارت‌نیوز لیستی از عرضه اولیه‌های در انتظار را منتشر کرده بود.

استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش، شرکت اوپال پارسیان سنگان، شرکت چوب خرز کاسپین، فروشگاه شهروند و روزنامه همشهری از مهمترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی پاییز امسال خواهند بود. با این حال طبق آخرین اخبار به نظر می‌رسد از میان این لیست عرضه اولیه غکورش از همه نزدیکتر باشد.

از سوی دیگر طبق آخرین اطلاعات بزرگترین عرضه اولیه امسال یعنی ستاره خلیج فارس احتمالا در زمستان امسال انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا