اخبار مهم اقتصادیپیشنهاد سردبیر

فروش اقساطی خودروها در حال آغاز است

چه خودروهایی به صورت قسطی عرضه میشوند؟

وزیر صمت اعلام کرد با توجه به اینکه شرکت سایپا اولین محصول خود را به صورت اقساطی پیش فروش کرده است امیدواریم در آینده سایر محصولات شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو به صورت اعتباری در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. در ادامه میتوانید خبر کامل فروش اقساطی خودروها را بخوانید.

بیشتر بخوانید:

کدام خودروها قسطی فروخته می‌شوند

وزیر صمت در آخرین گفتگوهای اعلام کرد به منظور تعادل در عرضه و تقاضای خودرو تصمیم بر حذف فرایند قرعه کشی و عرضه خودرو به صورت قسطی نموده‌ایم.

وی در ادامه گفت دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا در این زمینه همکاری لازم با ما را دارند و برنامه هایی برای فروش قسطی محصولات خود در نظر گرفته اند.

عبدالله توکلی در سراسر دنیا خودروسازان به منظور جذب مشتری بیشتر اقدام به ایجاد روش های متنوع فروش می کنند.

در حال حاضر شرکت خودروسازی سایپا خودروی شاهین خود را در قالب پیش فروش به صورت اعتباری ارزه کرده است به گونه ای که متقاضیان ابتدا باید حدود ۱۷۲ میلیون تومان از قیمت این خودرو را به حساب سایپا واریز کنند.

در ادامه این شرکت خودروسازی دو بسته اعتباری که شامل وام ۱۰۰ میلیون تومانی و وام ۷۰ میلیون تومانی می باشد را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

متقاضیانی که وام صد میلیونی را انتخاب کنند باید طی ۶ فقره، هر یک به مدت ۴ ماه با نرخ ۲۱ درصد بازپرداخت نمایند.

متقاضیان وام ۷۰ میلیون تومانی میتوانند سه فقره چک با همان بازه زمانی چهار ماهه در اختیار سایپا قرار دهند.

حال شنیده می شود که سایر محصولات این شرکت خودروسازی مانند ساینا اس و کوییک قرار است به صورت اعتباری به فروش برسند.

اما از آنجایی که هنوز طرفداران بسیار زیادی برای محصولات ایران خودرو وجود دارد بعید به نظر می‌رسد که این شرکت خودروسازی به زودی به سمت عرضه قسطی محصولات خود برود.

به نظر می رسد بهترین روش برای اینکه خودروسازان به صورت جدی تر به فروش اعتباری محصولات خود بکنند حذف قیمت‌گذاری دستوری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا