اخبار مهم اقتصادی

بیشترین کالاهای قاچاق در سال ۱۴۰۱

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت اعلام کرد در اردیبهشت ماه امسال بیشترین کالای قاچاق کشفی در حوزه لوازم یدکی خودرو، لوازم آرایشی بهداشتی و سیگار و مواد دخانی بوده است. او در ادامه اضافه کرد که با توجه به تغییر در نظام پرداخت یارانه‌ها و بازرسی هایی که در این زمینه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، انبارها و سوپرمارکت‌ها انجام گردید حدود ۶۶۶۷ پرونده تخلف، کشف و جهت بررسی به مراجع ذی صلاح ارجاع شد:

کدام کالاها بیشتر قاچاق می‌شوند؟

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران گفت که اردیبهشت امسال ۷۱۲۵ مورد بازرسی در زمینه کشف کالای قاچاق انجام شده که بیشترین کشفیات درحوزه لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی خودرو، سیگار و مواد دخانی بوده است.

سعید محمدی پور در گفت‌وگو با ایسنا، از برگزاری ۵۶ هزار و ۴۰۸ مورد بازرسی در اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: با توجه به تغییر نظام پرداخت یارانه‌ها، بازرسی‌هایی با هدف بازرسی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، انبارها، سوپر مارکت‌ها و نظایر آن درسراسر کشور انجام شد و بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی در استان تهران نیز افزایش یافت که دراین راستا تعداد ۶۶۶۷ پرونده تخلف به ارزش ۱۶۷۷میلیارد تومان در معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران تشکیل و جهت بررسی و تعیین تکلیف به مراجع ذی صلاح ارجاع شد.

به گفته وی دراین بازه زمانی ۷۱۲۵ مورد بازرسی در زمینه کشف کالای قاچاق انجام شد که بیشترین کشفیات درحوزه لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی خودرو، سیگار و مواد دخانی بوده است.

محمدی پور با بیان اینکه در اردیبهشت ماه تعداد ۵۰۴۷ مورد گشت مشترک بازرسی با تشکیل ۱۴۴۸ پرونده تخلف با همکاری فرمانداری ها اتاق اصناف، بسیج اصناف، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های صنعتی در استان تهران انجام شده است، تصریح کرد: درباره نظارت بر سامانه جامع انبارها نیز دراین بازه زمانی تعداد ۳۷۰ بازرسی انجام و ۲۸۰ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۶۸۰ میلیارد تومان در استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به دریافت ۶۹۵۲ مورد شکایات به صورت حضوری و تلفنی، از مردم خواست که درصورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا