آموزش بورس

سرمایه گذاری در بورس ایران چگونه است؟

در این پست به بیان سرمایه گذاری در بورس ایران چگونه است؟ می پردازیم. این روز ها که بازار بورس ایران داغ تر از هر بازار دیگر است اولین سوالی که در ذهن هر شخصی نقش می بندد این است که سرمایه گذاری در بازار بورس ایران چگونه است؟

لازمه سرمایه گذاری موفق در بازار بورس پس از دریافت کد بورسی، یادگیری علوم و روش های تحلیل سهام همچون تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال می باشد. در این میان افرادی که به هر دلیلی نمی توانند به یادگیری روش های تحلیل بپردازند نیز می توانند با روش هایی از سود حداکثر این بازار بهره مند شوند.

با نحوه تحلیل بنیادی و روش مقایسه ارزش ذاتی و قیمت فعلی سهم آشنا شوید.

چگونه در بازار بورس ایران سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری آگاهانه در بازار بورس (بهترین بازار سرمایه گذاری در ایران) بیش از هر بازاری می تواند سودمند باشد اما اینکه چگونه در بازار بورس سرمایه گذاری کنیم بسیار حائز اهمیت می باشد.

هیچ گاه نمی توان گفت چگونه در بازار بورس ایران سرمایه گذاری کنیم زیرا راه و روش خاصی برای اینکار وجود ندارد تنها توصیه کارشناسان بازار بورس به فعالان این بازار یادگیری روش های تحلیل و کسب اطلاعات با گذراندن کلاس های آموزشی و یا مطالعه کتاب های آموزش بورسی می باشد تا بتوانیم برای کسب سود حداکثر این بازار زمان ورود و خروج در یک سهم را به خوبی بشناسیم. در ادامه به بیان مراحل سرمایه گذاری در بازار بورس می پردازیم.

بیشتر بخوانید : معرفی بهترین روش های سرمایه گذاری در بازار بورس ایران

1. دریافت کد بورسی

اولین گام جهت ورود به بازار بورس و انجام معاملات بورسی دریافت کد بورسی می باشد و افراد بدون آن هیچ گاه نمی توانند وارد بازار بورس شوند و فعالیت نمایند.

جهت دریافت کد بورسی ابتدا باید اقدام به ثبت نام در سامانه سجام نمود و پس از دریافت کد سجان جهت احراز هویت به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمود و حداقل 3 روز کاری پس از انتخاب کارگزاری مورد نظر کد بورسی شما که شامل 3 حرف فارسی و عدد 5 رقمی می باشد برای شما پیامک و یا ایمیل می گردد. برای مشاهده یک نمونه کد بورسی کلیک نمایید.

2. انتخاب روش سرمایه گذاری مناسب در بازار بورس

افراد پس از ثبت نام در سامانه سجام و گذراندن مراحل احراز هویت و دریافت کد بورسی می توانند در بازار بورس دادوستد نمایند اما سرمایه گذاران با توجه به میزان ریسک پذیری ، سطح آگاهی و تجربه فعالیت در بازار بورس می توانند بطور مستقیم و یا غیر مستقیم در بازار بورس ایران سرمایه گذاری نمایند.

انتخاب روش درست سرمایه گذاری، در موفقیت و کاهش ریسک سرمایه گذاری بسیار تاثیر گذار می باشد زیرا عدم آگاهی نسبت به این بازار می تواند ضرر مالی جبران ناپذیری را برای سرمایه گذاران به بار بیاورد. در ادامه شما را با انواع روش های سرمایه گذار در بازار بورس آشنا می سازیم.

  • سرمایه گذاری مستقیم در بازار بورس ایران

سرمایه گذاری مستقیم در بازار بورس ایران بدین صورت می باشد که شخص سرمایه گذار با ابزار های تحلیل و روانشناسی سرمایه گذاری آشنا بوده و قادر است که زمان ورود و خروج مناسب سهم را شناسایی نماید و خودش مدیریت سبد و پرتفوی را بر عهده می گیرد و به اصطلاح مسئولیت سبدگردانی دارایی هایش را خود بر عهده می گیرد.

  • سرمایه گذاری به روش غیر مستقیم در بازار بورس ایران

سرمایه گذاری به روش غیر مستقیم یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در بازار بورس ایران می باشد که از طریق شرکت های سبدگردان که با مجوز رسمی سازمان بورس اوراق بهادار روی کار آمدند امکان پذیر می باشد.

شرکت های سبدگردان با تیم های حرفه ای متشکل از متخصصان با تجربه و حرفه ای بازار بورس مسلط به روش های تحلیل بازار نوعی وکیل سرمایه گذاری مشتریان خود می باشند.

سرمایه گذاران با توجه به درصد ریسک پذیری به دو دسته ریسک گریز و ریسک پذیر تقسیم می شوند که این شرکت های سبدگردان، صندوق های سرمایه گذاری مشترک و سبدهای سرمایه گذاری اختصاصی را با درصد ریسک متنوع به سرمایه گذاران خود ارائه می دهند لازم به ذکر است که ریسک سرمایه گذاری در بازار بورس با انتخاب این روش به اندازه چشمگیری کاهش می یابد.

البته افرادی که به انتخاب روش سرمایه گذاری غیر مستقیم بازار بورس تمایل دارند باید بدانند که در انتخاب یک شرکت سبدگردان باید به مجوز رسمی آنها و رتبه بندی شرکت های سبدگردان در سامانه کدال توجه نمایند.

با مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس ایران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا