پیشنهاد سردبیر

تحویل ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به متقاضیان تا پایان شهریور

به تازگی وزیر راه و شهرسازی از تحویل ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تا پایان شهریورماه به متقاضیان این مسکن‌ها خبر داده است که در ادامه می توانید جزئیات کامل آن را بخوانید:

بیشتر بخوانید:

افزایش قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن

با توجه به اینکه در حال حاضر متوسط قیمت یک آپارتمان ۵۰ متری در شهر تهران به دو میلیارد و دویست و چهل میلیون تومان رسیده است اما قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن با نرخ اعلامی دولت حدود ۲۸۲ میلیون تومان و با نرخ مد نظر سازندگان حدود ۴۸۰ میلیون تومان میباشد.

بر اساس آخرین خبر های اعلام شده قیمت هر متر مربع از واحدهای نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برآورد شده بود اما با توجه به افزایش قیمت مصالح، قیمت هر متر به حدود ۸ میلیون تومان رسیده که در این صورت قیمت یک آپارتمان ۶۰ متری نهضت ملی مسکن ۴۸۰ میلیون تومان می گردد.

ایرج رهبر عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان تهران در این خصوص گفت در ابتدای سال جاری، هزینه هر متر مکعب بتن بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان بود که هم اکنون این قیمت به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است و از همین رو با افزایش قیمت مسکن های نهضت ملی روبرو شده ایم.

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص زمان تحویل مسکن های نهضت ملی گفت تا پایان شهریورماه ۱۰۰ هزار واحد به متقاضیان تحویل داده میشود.

عدم همکاری بانک ها با پروژه نهضت ملی مسکن

در پروژه نهضت ملی مسکن که با هدف احداث چهار میلیون واحد طی چهار سال پایه ریزی شد تاکنون ۴۳۰ هزار واحد از آن به مرحله فونداسیون در کل کشور رسیده است.
در این میان وزیر راه و شهرسازی از پرداخت نکردن آورده توسط برخی از متقاضیان و عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات گلایه کرد.
او در ادامه عنوان کرد بانک ها موظفند سالیانه طبق قانون ۲۰ درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند در صورتی که در سال اخیر حدود ۵ درصد از این تکلیف محقق شد.

شرایط کنونی پروژه نهضت ملی مسکن

قاسمی وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت پروژه نهضت ملی مسکن گفت تاکنون برای یک و نیم میلیون واحد، زمین تامین شده است که ۲۰۱ هزار واحد به مرحله سقف، ۱۴۰هزار واحد به مرحله سفت کاری و ۶۳ هزار واحد به مرحله نازک کاری رسیده است.
به صورت کلی این پروژه که منجر به خانه دار شدن بسیاری از مستاجران میگردد با فراز و نشیب های زیادی در کشور روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا