اطلاعیه ها

کنکور حذف نمی شود

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در آخرین خبر خود اعلام کرد با توجه به تحقیقات انجام شده حذف کنکور با توجه به اینکه تعداد زیادی داوطلب داریم که معدل آنها ۲۰ می باشد،مقدور نیست و با توجه به اینکه وقتی سوابق تحصیلی همه یکسان می باشد راهی جز برگزاری کنکور وجود ندارد. در ادامه خبر کامل حذف نشدن کنکور را بخوانید:

بیشتر بخوانید:

کنکور حذف نمیشود

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص حذف کنکور به ویژه در رشته‌های پرمتقاضی گفت: حذف کنکور مقدور نیست، چرا که تعداد زیادی داوطلب داریم که معدل آنها ۲۰ یا بالاست و هم اینکه متقاضی برخی رشته‌های پرطرفدار هم هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت، زلفی گل گفت: برای اینکه تفکیک و مشخص شود که چه کسانی در رشته‌های پرطرفدار پذیرش می شوند، وقتی سوابق تحصیلی همه یکسان است راهی جز برگزاری کنکور وجود ندارد، پس نمی توانیم کنکور را به صورت کامل حذف کنیم.

او گفت: البته در شیوه و نحوه عملکرد کنکور می توان تغییراتی را اعمال کرد که نتیجه آن منجر به مطالعه عمیق تر مطالب درسی و جدی گرفتن مطالب دوران تحصیل خواهد شد.

به گفته وزیر علوم، نباید انتظار حذف کامل کنکور در شرایط فعلی را داشته باشیم و وزارت علوم مجری مصوبه‌های مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی به بهترین نحو ممکن است.

کنکور سراسری ۱۴۰۱روز گذشته با رشته هنر آغاز شد‌.

به گفته وزیر علوم ، نظم خاصی وجود داشت، البته تاکید کردیم به گونه ای حوزه‌ها مدیریت شود تا داوطلبان در کمال آرامش بتوانند رقابت عامی را انجام دهند. فردا شاهد رقابت داوطلبان در رشته‌های ریاضی و انسانی خواهیم بود و در روز جمعه علوم تجربی و شنبه هم زبان خارجی برگزار خواهد شد.

او گفت: تلاش کرده ایم نظم و انضباط خاصی بر رقابت علمی حاکم باشد و خانواده‌ها هم اطمینان داشته باشند که تمام تلاش خود را برای بهبود برگزاری کنکور بکار خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا