اطلاعیه ها

واکنش سید جواد هاشمی در مورد عوض نشدن مدیر شبکه سه

سید جواد هاشمی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص تغییر مدیران شبکه های تلویزیونی گفت به طور کلی فکر می‌کنم که صدا و سیما باید به جوان ها سپرده شود و مدیران باید به این موضوع توجه داشته باشند که باید به روز باشند چرا که در غیر این صورت تماشاگران جوان شان را از دست میدهند. همچنین در مورد اینکه بیشتر مدیران شبکه ها عوض شدند اما مدیر شبکه سه هنوز در جای خود باقی مانده است ابراز تعجب کرد. در ادامه می توانید اظهار نظر سید جواد هاشمی در خصوص تغییر مدیران شبکه های تلویزیونی را بخوانید:

بیشتر بخوانید

واکنش سید جواد هاشمی به تغییر نکردن مدیر شبکه سه

به گزارش بورس فردا و به نقل از ایسنا سید جواد هاشمی درباره تغییر مدیران تلویزیونی با بیان اینکه شناختی از معاون جدید سیما ندارد، از اینکه مدیران چندین شبکه تلویزیونی از جمله شبکه‌های یک و دو سیما تغییر کردند اما مدیر شبکه سه با همان رویکرد گذشته، بر جای خود باقی است، ابراز تعجب کرد.

سیدجواد هاشمی ـ بازیگر و کارگردان ـ در گفت‌وگویی با ایسنا درباره انتخاب معاون جدید سیما و در پی آن تغییر مدیران شبکه های تلویزیونی و نیز جوانگرایی در سازمان صدا و سیما، چنین گفت: من شناختی از ایشان (معاون سیما) ندارم و درباره شخص ایشان نمی‌توانم اظهار نظر کنم، اما به طور کلی فکر می‌کنم صداوسیما باید به جوان ها سپرده شود.

هاشمی از سه عنصر مهم نام برد که باید مورد توجه مدیران تلویزیونی باشد و در توضیح این سه عنصر گفت: اولی به روز شدن تلویزیون است. عنصر دوم که مهمتر از اولی است، بازگرداندن مخاطب جوان به تلویزیون است. بیشترین افراد جامعه ما را جوانان تشکیل می‌دهند اما متاسفانه کمترین تعداد بیننده تلویزیون هم جوان‌ها هستند. اگر که یک جوان تصدی امور را در دست بگیرد، شاید این معضل حل شود؛ شاید جوانگرایی به این مشکل کمک کند. عنصر سوم شجاعت است که باز از دو عنصر اول مهمتر است. شجاعت جوان‌ها شاید بیشتر باشد. الان متاسفانه افرادی که پا به سن گذاشته‌اند، از هم می‌ترسند. واقعا در تلویزیون بحث ممیزی و سانسور روز به روز دارد بدتر می‌شود. فیلم‌هایی که ۱۰ سال پیش از تلویزیون پخش شده الان دوباره ممیزی می‌شود و بعد پخش می‌شود که باید به این کار خندید. شاید جوان‌ها بتوانند با شجاعت، حداقل بخشی از مافات را جبران کنند.

این بازیگر در پاسخ به اینکه پیشنهادش به مدیران جدید تلویزیون و معاون سیما برای بهبود اوضاع تلویزیون چیست؟ گفت: باید به روز باشند و حواسشان به این باشد که تماشاگران جوانشان را تقریبا از دست داده‌اند. اگر بخواهم بدون سانسور حرف بزنم، اولین مطلبی که باید بگویم، درباره مدیر شبکه سه است؛ اغلب مدیران عوض شدند و ایشان عوض نشد! شبکه جوان دست ایشان است و کمتر جوانی شبکه سه را می‌بیند. اینکه فوتبال را می‌بینند بحث دیگری است، فوتبال را از رسانه های دیگر هم می‌توانند ببینند. به جز فوتبال، جوانان چه برنامه‌ای را از شبکه سه دنبال می‌کنند؟ اصلا خود مدیر شبکه متوجه این شرایط است؟ واقعا متعجبم! آقای فروغی دوست ما هم هست ولی واضح می‌گویم ایشان هیچگاه به درد مدیریت در صدا و سیما نمی‌خورد و الان هم نمی‌دانم چطور هنوز هست.

هاشمی در پایان عنوان کرد: به اعتقاد من معاون جدید سیما اگر قرار است که موفق شود، بدون پروا و ترس باید همه نگاه تلویزیون را تغییر دهد وگرنه روز به روز بیننده‌اش را از دست می‌دهد. رییس سازمان صداوسیما این مساله را کاملا شفاف عنوان کرد که ما بیننده هایمان را از دست داده‌ایم. اگر می‌خواهند روح تازه بدمند، همین که مدیران را عوض کرده‌اند یعنی خواسته‌اند این کار را انجام دهند، ولی مدیر شبکه سه را عوض نکردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا