اطلاعیه ها

هشدار شرکت برق برای روزهای آینده

مدیر عامل شرکت برق با توجه به افزایش دما در روزهای آینده از مردم خواست در مصرف برق صرفه جویی داشته باشند. او در ادامه اضافه کرد با توجه به گرمی بیش از حد هوا در سه روز آینده از مصرف‌کنندگان خواستاریم دمای کولر های گازی خود را روی ۲۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم نمایند. در ادامه خبر کامل هشدار شرکت برق برای روزهای آینده را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم:

هشدار شرکت برق

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، به گفته مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق هم‌اکنون شرایط شبکه برق بسیار پایدار است. با  این وجود پیش‌بینی می‌شود که طی روز‌های آینده، افزایش مصرف را شاهد باشیم.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی رجبی مشهدی گفت: هفته پیش رو به‌ویژه سه روز ابتدایی، بسیار گرم خواهد بود. به حدی که دمای هوا در استان خوزستان به ۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

رجبی افزود: بیشترین مصرف این ایام مربوط به وسایل سرمایشی و روشنایی است. تقاضا داریم مصرف‌کنندگان دمای کولر‌های گازی را روی ۲۵ درجه سانتی‌گراد و بالاتر و کولر‌های آبی را نیز روی دور کند قرار دهند. با نصب سایبان برای کولر‌های آبی، تا ۳۰ درصد هم در مصرف برق و هم در مصرف آب، صرفه جویی می‌‌شود.

وی توضیح داد: در بحث روشنایی نیز، اگر هر مصرف‌کننده یک لامپ اضافی را خاموش کند، در سراسر کشور حدود هزار مگاوات در مصرف برق صرفه جویی می‌شود که معادل یک نیروگاه است.

علت قطعی برق بخش خانگی در دو هفته پیش در برخی شهر‌ها مثل تهران، طوفان و آسیب دیدن برخی تجهیزات بود. در حال حاضر برای قطعی برنامه‌ریزی شده تصمیمی نداریم. طبق اعلام شرکت مصطفی رجبی، میزان تولید برق در نیروگاه‌های حرارتی به بیش از ۵۱ هزار و ۸۰۰ مگاوات رسید. در حالی که روز ۲۵ خرداد، میزان مصرف برق در کشور، رقم کم‌سابقه ۶۲ هزارمگاوات را تجربه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا