اطلاعیه ها

ساختمان متروپل به طور کامل تخریب می‌شود

شمار جانباختگان حادثه برج متروپل آبادان که در روز دوم خرداد ماه فرو ریخت به ۴۲ تن رسید. معاون اجرایی رئیس جمهور اعلام کرد هنگامی که آوار برداری به صورت کامل انجام شود بقایای این ساختمان تخریب می گردد.در ادامه می توانید آخرین خبرها از وضعیت حادثه مترو پل را بخوانید:

آخرین خبرها از وضعیت حادثه مترو پل

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، عملیات آواربرداری از ساختمان برج‌های دو قلوی متروپل در آبادان که روز دوشنبه دوم خردادماه فروریخت، همچنان ادامه دارد. شمار جان‌باختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان به۴۲ تن رسید

دوشنبه ۱۶ خرداد

به نقل از تسنیم، معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه بقایای ساختمان متروپل آبادان پس از آواربرداری کامل تخریب می‌شود، گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا ‌پیمانکار «پروژه» شد.

سیدصولت مرتضوی صبح امروز در بدو ورود به آبادان، با حضور در خیابان امیرکبیر (امیری) آبادان از آخرین وضعیت روند آوار برداری حادثه متروپل بازدید کرد.

وی با ‌تسلیت به خانواده‌های داغ‌دیده حادثه متروپل اظهار داشت: حادثه متروپل حادثه خیلی تلخی بود که تاکنون پیکرهای ۳۸ نفر از هموطنان از زیر آوار خارج شده است.

یکشنبه ۱۵ خرداد

آخرین جزییات بررسی قصور مسئولان در متروپل

به نقل از مهر، از ساعتی پیش برخی رسانه‌ها خبر خروج استاندار سابق خوزستان از کشور را روی خروجی خود بردند و بعضا اعلام نمودند که او یکی از مقصران اصلی حادثه متروپل می‌باشد، با وصف اینکه هیچ یک از هیات‌های اعزامی دولت، دادستانی کل و مجلس شورای اسلامی یا سایر مسوولین و دستگاههای زیربط در این خصوص قصور و تقصیر مستقیم یا غیر مستقیم استاندار سابق خوزستان در خصوص ریزش متروپل گزارشی به دادگستری خوزستان نداده‌اند از انتشاردهندگان اخبار فوق درخواست می‌شود.

چنانچه اطلاع یا مستندی از علت فروریختن ساختمان متروپل دارند موضوع را به دادگستری خوزستان اعلام کنند.

این گزارش حاکی است تا کنون هر کسی که دستگاههای زیربط گزارشی در مورد تقصیر یا قصور ارائه داده اند بازداشت شده است.

بنابر این گزارش، از ابتدای وقوع حادثه متروپل سه هیات بررسی از سوی دولت، مجلس و دادستانی کل کشور به محل حادثه اعزام شده‌اند.

تاکنون و بر اساس بررسی‌های دقیق صورت گرفته تا زمان تنظیم این گزارش هیچ یک از هیات‌های اعزامی از سوی دولت، دادستانی‌کل کشور و مجلس شورای اسلامی گزارشی از قصور یا تقصیر احتمالی یا قطعی استاندار سابق خوزستان را برای دادگستری استان خوزستان در مورد متروپل ارسال نکرده‌اند.

دادگستری استان خوزستان از همان روز نخست حادثه از هیات ها و مراجع مختلف در مورد بررسی نقش مستقیم یا غیر مستقیم افراد در بروز حادثه متروپل نظر خواسته است که همین امر موجب به دستگیری ۱۴ نفر از افراد دخیل در حادثه متروپل شده است که آخرین نمونه دستگیری مربوط به روز گذشته و دستگیری یکی دیگر از افراد مرتبط با سازمان نظام مهندسی می‌شود.

در گزارش‌های ارسال شده از سوی هیات‌های اعزامی و تیم‌های بررسی حادثه در آبادان تاکنون گزارشی مبنی بر قصور یا تقصیر مستقیم یا غیرمستقیم استاندار سابق خوزستان در بحث متروپل تسلیم دادگستری استان خوزستان نشده است.

پیشتر علی دهقاتی، رئیس کل دادگستری استان خوزستان با اشاره به آخرین اقدامات دستگاه قضایی در خصوص حادثه متروپل گفته بود: تاکنون ۱۳ نفر از عواملی که به عنوان مسببان، متخلفان و مقصر در وقوع حادثه متروپل آبادان اعم از ترک فعل یا افرادی که اقداماتی را به صورت مستقیم و به عنوان مباشرت در ارتکاب جرم انجام دادند، با همکاری پلیس و دستگاه‌های امنیتی از جمله سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و اتهامشان به عنوان مسببان در این جنایت به آن‌ها تفهیم و برایشان قرار تامین متناسب صادر شد و تحقیقات اولیه از آن‌ها نیز همچنان ادامه دارد در مورد مسببین احتمالی بعدی تحقیقات ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان در مورد نفرات بازداشت شده گفته بود: تاکنون فعلا ۴ شهردار از جمله شهردار فعلی آبادان و ۳ شهردار سابق، رئیس سازمان نظام مهندسی وقت آبادان، ناظر و طراح پروژه متروپل آبادان، تعدادی از پرسنل مرتبط با صدور مجوزها که با افراد شاغل در سازمان نظام مهندسی آبادان همکاری و همراهی داشتند دستگیر شده‌اند.

استاندار سابق خوزستان از کشور خارج شد

به نقل از برنا، اخباری مبنی بر خروج غلامرضا شریعتی، استاندار سابق خوزستان که از حامیان عبدالباقی مالک برج فروریخته متروپل آبادان بود از کشور منتشر شده است.

پیگیریهای خبرنگار برنا نشان می‌دهد که احتمالا شریعتی با پرواز شرکت هواپیمایی ماهان از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران را به مقصد دبی ترک کرده و بلیت نامبرده تاکنون برای بازگشت رزرو نشده است.

۴۲ نفر جان باختند

دقایقی پیش پیکر یکی از جانباختگان در زیر آوار برج متروپل کشف و بیرون کشیده شد. این پیکر در نزدیکی محل کشف دو پیکر قبلی رؤیت و بیرون کشیده شد.

احتمال می‌رود در محل مورد نظر پیکر جانباختگان دیگری نیز به‌ دست آید.  پیکر کشف شده برای تشخیص هویت و طی مراحل قانونی به پزشکی قانونی منتقل شد. با احتساب پیکر تازه کشف شده، جمع جانباختگان پیدا شده به عدد ۴۲ پیکر رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا