اخبار بورس

مذاکرات برجام، بورس را سبز پوش کرد

شاخص بورس،در کانال یک میلیون و ۳۶۹ هزار واحد قرار گرفت که به اعتقاد برخی کارشناسان بازار سرمایه، این رشد حاصل واکنش بورس به برگزاری مذاکرات برجام بود.

مذاکرات برجام، بورس را سبز پوش کرد

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز، در حالی که روز گذشته شاخص کل بورس با ۱۳۱۴ واحد رشد به کار خود پایان داد، امروز در اولین واکنش به مذاکرات برجام نیز رشد داشت. شاخص کل با بیش از ۱۰۰۰ واحد مثبت در کانال یک میلیون و ۳۶۹ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص هم‌وزن در حالی ۰٫۱۷ درصد رشد داشت که دیروز با  ۰٫۰۴ درصد منفی به کار خود پایان داده بود. در حالی که تقریبا تمام لیدرهای بازار دیروز سبز بودند، در واکنش به مذاکرات این رشد ادامه دارد. امروز نمادهای شستا، برکت و خگستر بیشترین تاثیر مثبت و نماد کچاد بیشترین تاثیر منفی را تا این لحظه در شاخص کل ثبت کرد.

هنوز ساعت رسمی برگزاری جلسات مذاکرات برجام اعلام نشده ولی احتمال می‌رود بازار سهام تعادل خود را در ادامه نیز حفظ کند.

همچنین تا این لحظه پالایش، کمند و انرژی ۳ بیشترین ارزش معامله را داشتند. بیشترین حجم معامله نیز در سه نماد ابتدایی متعلق به گروه خودرویی است. خمهرح، خگستر و ختوقا بیشترین حجم معامله را دارند. ارزش معاملات در آغاز بازار امروز بیش از ۴ هزار میلیارد تومان است که نسبت به دیروز رشد دارد.

بازار سهام در انتظار مذاکرات وین است. امروز برای بازارهای مالی از جمله بورس روز سرنوشت‌سازی است. البته کارشناسان متفاوت نظرات مختلفی در مورد تاثیرات نتایج مذاکرات برجام بر بورس دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا