اخبار بورس

نحوه دریافت کد بورسی برای ایرانیان خارج از کشور

به گفته مدیر مرکز تماس ۱۵۶۹ درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه، ایرانی های مقیم کشور های خارجی می توانند با دریافت کد بورسی از طریق سامانه سجام به نشانی WWW.SEJAM.IR که اخیر امکان دسترسی آن برای افراد خارج از ایران فراهم شده، به سرمایه گذاری در بازار بورس ایران بپردازند.

مطالب پیشنهادی:

نحوه دریافت کد بورسی برای ایرانیان خارج از کشور

به گزارش تجارت‌نیوز، مژگان صفری‌مقدم، از در دسترس بودن سایت سجام برای ایرانیان مقیم خارج از کشور خبر داد و گفت: سامانه سجام به نشانی WWW.SEJAM.IR به تازگی در کشورهای دیگر نیز قابل دسترسی است و ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند در سجام ثبت‌نام کنند. البته پیش شرط سجامی شدن، کارت ملی هوشمند است، زیرا این فرایند باید به صورت الکترونیکی انجام شود.

وی افزود: بعد از اینکه فرایند احراز هویت الکترونیک سجام با کارت ملی هوشمند انجام شد، کد بورسی برای افراد پیامک می‌شود. برای معامله هم که باید از طریق کارگزاری اقدام کنند. برخی کارگزاری‌ها در کشورهای دیگر شعبه دارند. البته این قسمت در حیطه کار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیست.

مدیر مرکز تماس ۱۵۶۹ درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه ادامه داد: هزینه ثبت‌نام در سجام ۱۰ هزار تومان است. اگر فرد حساب ایرانی دارد می‌تواند تراکنش را انجام دهد. اگر هم بخواهد می‌تواند در لینک‌های رایگان سجام ثبت‌نام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا