اخبار بورس

عرضه دو محصول شرکت بهمن موتور در بورس کالا

طبق اطلاعیه منتشر شده، از امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه دو محصول شرکت بهمن موتور به روش ثبت سفارش در بورس کالا عرضه می گردد. این روش از خرید خودرو باعث میشود که مصرف کننده نهایی تا قیمت دلخواه خود به رقابت ادامه دهد و در نهایت خودرو مورد نیاز خود را بخرد در ادامه جزییات خبر عرضه دو محصول شرکت بهمن موتور در بورس کالا را میتوانید بخوانید:

جزئیات عرضه دو محصول بهمن موتور در بورس کالا

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، قرار است امروز دو مدل خودور در بورس کالا عرضه شود. عرضه کارا در دو مدل تک و دو کابین، محصولات شرکت بهمن موتور به روش ثبت سفارش انجام می‌شود. یعنی خریداران تعیین کننده قیمت پایینی این دو محصول هستند و هر فردی قیمت بالاتری بدهد می‌تواند این خودور را بخرد

پس از اینکه خودروی شاهین اسفند سال گذشته در بازار سرمایه پذیرش شد، حالا بهمن موتور دو محصول خود را در بورس کالا عرضه می‌کند.

طبق ارقام اعلام شده توسط بورس کالا کارا تک کابین با قیمت پایه ۲۹۱ میلیون و ۲۵۷ هزار تومان در تالار خودرو عرضه می‌شود. کارا دو کابین نیز با قیمت پایه ۳۰۱ میلیون و ۵۹۶ هزار تومان به این تالار می‌آید.

این در حالی است که این دو در کارخانه به ترتیب ۲۵۱ میلیون و ۲۶۹ هزار تومان قیمت دارند. از سوی دیگر، خودروی کارا تک کابین در بازار ۳۶۸ میلیون و مدل دو کابین آن ۳۹۰ میلیون تومان داد و ستد می‌شود.

خرید خودرو با کد کالایی

عرضه خودرو در بورس کالا با  استفاده از روش حراج باز انجام می‌شود. این روش متضمن کشف نرخ عادلانه و جلوگیری از به وجود آمدن انگیزه سفته‌بازی خارج از بورس است. چراکه مصرف کننده نهایی تا قیمت دلخواه خود می‌تواند به رقابت ادامه دهد و در نهایت خودرو مورد نیاز خود را بخرد.

مشتریان و متقاضیان برای شرکت در حراج خودرو، باید در بورس کالا پذیریش شوند. فرد می‌تواند به صورت مراجعه حضوری و آنلاین امکان معامله در این بازار کالایی را پیدا کنند. در روش حضوری مشتری به یکی از کارگزاری‌های بورس مراجعه می‌کند و پس تکمیل فرم‌های لازم، کد مشتری صادر می‌شود.

در روش الکترونیکی یا آنلاین فرد دارای کد سجام با مراجعه به سامانه آنلاین شرکت‌های کارگزاری، کدملی خود را وارد و سپس پیامکی را از سامانه سجام که حاوی رمز است دریافت می‌کند. با وارد کردن رمز دریافت شده، اطلاعات مشتری از سامانه سجام فراخوانی می‌شود و در اختیار این بازار قرار می‌گیرد. در ادامه، با توجه به انجام احراز هویت در مراحل ثبت‌نام سجام، کد مشتری صادر می‌شود.

کد بورس کالا ضروری است؟

برای انجام معامله، مشتریان باید دارای حساب وکالتی متعلق به خود باشند. اغلب بانک‌ها خدمات حساب وکالتی را دارند. بر همین اساس تمام وجه معامله باید در حساب وکالتی باشد تا در زمان انجام معامله این مبلغ بلوکه و پس از انجام معامله به حساب بورس کالا برای تسویه واریز شود.

شرکت در جلسه معاملاتی صرفا از طریق کارگزاران انجام می‌شود. آدرس و شماره تماس شرکت‌های کارگزاری در سایت بورس کالا درج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا