اخبار بورس

تاسیس بورس کالا در سوریه و تشکیل پلتفرم مشترک

بورس کالا یکی از بین المللی ترین بورس های داخلی کشور می باشد که به تازگی مشاور رئیس سازمان بورس در امور بین الملل اعلام کرده که آمادگی تاسیس بورس کالا در سوریه وجود دارد و به این منظور دفتری در دمشق تاسیس شده است و به عنوان مرکز هماهنگی فعالیت های بازار سرمایه ایران در سوریه نام گرفته است. در ادامه خبر کامل تاسیس بورس کالا در سوریه را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم:

تاسیس بورس کالا در سوریه

مشاور رئیس سازمان بورس در امور بین الملل از آمادگی تاسیس بورس کالا در سوریه و تشکیل پلتفرم مشترک معاملاتی خبر داد و گفت: تهران منتظر دمشق برای ورود به مرحله نهایی همکاری است.

به گزارش بورس فردا به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، بهادر بیژنی با بیان اینکه بورس کالا یکی از بین‌المللی‌ترین بورس‌های داخلی است و نگاه بسیار ویژه‌ای به سوریه دارد به سنا گفت: دفتری در دمشق تاسیس شد و به عنوان مرکز هماهنگی فعالیت‌های بازار سرمایه ایران در سوریه نام گرفت که به تمامی ارکان بازار سرمایه و سازمان بورس در حوزه فعالیت‌های بین‌المللی که در سوریه دارند به ارائه خدمت می‌پردازد. وی افزود: پیشنهادهای متنوع بورس کالا به مقامات مرتبط با بازارهای سرمایه سوریه تقدیم شده که باید طرف سوری نظر نهایی را در این خصوص اعلام کند که از این طریق، وارد مرحله جدید از همکاری با این کشور شد. البته بورس کالای ایران، آمادگی کامل برای تاسیس بورس کالا در سوریه و تشکیل پلتفرم مشترک معاملاتی با کشور سوریه را در حوزه بورس کالا دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: همکاری‌های موجود بین بورس کالای ایران و سوریه در این خصوص به تسهیل مبادلات کالایی و انجام نظام‌مند آن کمک می‌کند که هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت تاثیر مثبتی در مبادلات کالایی داشته باشد و هم از نظر میزان مبادلات و ارزش مبادلات کالا بین دو کشور تاثیرگذار باشد.  بورس کالا در این زمینه از تجربه در خصوص تاسیس پلتفرم مشترک با بورس‌های کالایی هند استفاده می‌کند و این پلتفرم نیز آماده بهره‌برداری است.

بیژنی با اشاره به موضوع‌های مرتبط با نقل و انتقالات ارزی در این پلتفرم با توجه به تحریم‌ها توضیح داد: در پلتفرم مشترک معاملاتی بحث اصلی، مبادلات کالا بین طرفین بصورت تهاتری است. بنابراین موضوع ارزی با این روش تسهیل خواهد شد. بطور قطع با برداشته شدن تحریم‌ها، فرایندهای مالی تسهیل می شود هرچند فعالان خارجی قابل توجهی در بورس‌های کالایی داخلی حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا