تاریخ امروزچهارشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۹

قابل توجه سهامداران شستا، این نماد حمایت می شود!

نماد شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) که اواسط شهریور ماه متوقف شد و در هفته گذشته با 18 درصد منفی بازگشایی شد و چند روزی روند صعودی در پیش داشت اما در روزهای اخیر عرضه در این نماد باعث ریزش شاخص کل شده است. برای بسیاری از سهامداران این نماد این سوال مطرح است که سهام شستا را کی بفروشیم؟  آیا این نماد حمایت خواهد شد؟

به گفته یکی از کارشناسان بازا سرمایه،چون سهامداران شستا عمدتا تازه‌واردان به بازار هستند به نوعی این نماد ضامن اعتماد بازار سهام است و احتمالا از این نماد حمایت می‌شود تا ریزش زیادی نداشته باشد.

مشاهده آخرین اخبار بورسی:

پیش بینی بورس شنبه 8 آذر ماه 99

پیش بینی بازار بورس هفته آینده (هفته دوم آذر ماه)

سهام شستا را کی بفروشیم؟

به گزارش  بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، نماد شستا که حدود 2 ماه و نیم متوقف بود در جریان معاملات هفته گذشته بازگشایی شد و روند خوبی داشت اما در معاملات 2 روز قبل روند نزولی داشتو عرضه در این نماد باعث روند نزولی شاخص کل بازار سهام نیز شده است.

نماد شستا به دلیل توقف از اصلاح بازار سهام جامانده است اما آیا این نماد قرار است اصلاح داشته باشد؟ چه زمانی روند شستا مثبت می‌شود؟

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با نماد شستا گفت: در حالی معاملات روز چهارشنبه شستا با ۵۸۰ میلیون حجم و ارزش ریالی ۱۶۰۰ میلیارد تومان بسته شد که در محدوده قیمتی ۲۸۰۰ تا ۳۱۰۰ تومان نزدیک به ۲/۸ میلیارد سهم معادل تقریبی ۳۰% کل شناوری سهم جابه‌جا شده است تا سهام این شرکت پس از دو ماه نیم بسته بودن و افت 55 درصدی از سقف تاریخی به تعادل برسد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد فشار فروش در این سهم به حداقل رسیده باشد و با توجه به تعادل قیمتی و پتانسیل رشد در سهام زیر مجموعه‌ این شرکت از جمله حکشتی، تیپیکو و سیتا، به زودی روند قیمتی سهم بتواند تغییر کند.

همچنین این کارشناس در ادامه افزود: اخبار مربوط به عرضه اولیه‌ شرکت‌های زیر مجموعه شستا هم می‌تواند محرک خوبی برای رشد ارزش سهام باشد.

همچنین بر اساس مصاحبه‌های مدیران این شرکت مبنی بر ارزش قیمتی بالای این سهم نسبت به ارزش روز و نقش مهم این نماد بر وضعیت مجموعه‌ بازار سرمایه و آگاهی سازمان بورس به این موضوع، می‌توان به پتانسیل‌های تغییر روند قیمتی بیش از پیش خوشبین بود.

باقر خادمی، هفته پیش هم در زمان بازگشایی این نماد گفته بود چون سهامداران شستا عمدتا تازه‌واردان به بازار هستند به نوعی این نماد ضامن اعتماد بازار سهام است و احتمالا از این نماد حمایت می‌شود تا ریزش زیادی نداشته باشد.

اشتراک‌گذاری

عاشق مسافرت و ماجراجویی و موزیک و ورزش، مدتی هست دارم در اینترنت فعالیت میکنم و بنظرم اشتراک گذاری مطالب آموزشی به فرهنگسازی ایران کمک میکند و هم روحیه‌شون بهتر می شود. دوستتون دارم :) با ارسال نظراتتون در مطالبم بهم انرژی بدین در آخرم میگم : "سعی کنید بهترین خودتون باشید"

۲ نظر

  1. شهرام انصاری پاسخ

    تابحال هرچه گفتید برعکسش عمل کردید الان میگید حمایت ولی چنانچه این نماد شستا اول هفته آینده بازم روبه پایین باشد همه خروج میزنند

  2. Morteza پاسخ

    شستا بدبخت کرده تمام سرمایه من تو سهامش گیر کرده و منو بیکار کرده دستم کوتاه شداز کاسبی مغازه م تعطیل کردم بخاطرسرمایه ندارم به خدا این دولت تا کی میخواد با ما مردم بازی کند. من شستا رو ۶۲۰۰ خریدم بعدش ۴۰ درصد منفی باز شد اومد رو ۳۷۰۰ بعد دو ماه بسته شد دوباره با ۱۹ درصد منفی باز شد سه روز حقوقی بازی کرد تا مردم دوباره پول واریز کن دوباره رفت تو کما …. خسته شدم به خدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *