اخبار بورس

دلیل منفی شدن بازار بورس امروز 21 مهر 99 چه بود؟

با توجه به رشد چشمگیر شاخص بورس در روز شنبه و دوشنبه و برتری میزان تقاضا بر عرضه، انتظار می رفت که امروز نیز بازار مثبت باشد اما بازار در ابتدا بسیار متعادل آغاز شد اما با گذشت ساعت اول تقاضا بر عرضه پیشی گرفت و شاخص کل و هم‌وزن بازار سهام روندی نزولی اما دلیل منفی شدن امروز بازار بورش چه بود؟

منظور از عرضه و تقاضا در بازار بورس چیست؟

چرا بورس امروز 21 مهر 99 منفی شد؟

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، در حالی که عرضه بر تقاضا در بازار سهام امروز پیشی گرفت اما پیش‌بینی می‌شد در ادامه روند معاملات روند بازار صعودی شود و طرف تقاضا جوابگوی عرضه بازار باشد که اینگونه نشد و روند نزولی ادامه پیدا کرد. دلیل روند نزولی بازار امروز چیست؟

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با دلایل افت شاخص بازار سهام امروز بیان کرد: چند اتفاق باعث ریزش بازار سرمایه شده و اولین آن وابستگی شدید بازار سهام به سهام ایران خودرو است و نمادهای خودرویی به نوعی لیدر بازار سهام شدند و دومین اتفاق محدوده مقاومتی یک میلیون و 600 هزار واحد است که بازار سهام امروز با این محدوده روبه‌رو شد و به نوعی این محدوده نیازمند صعودی پرقدرت است.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با عدم رشد شاخص بازار سهام با وجود رشد نرخ ارز گفت: با اینکه دیروز قیمت دلار رشد داشت اما بازار سهام امروز رشد نداشت. دلیل اینکه روند بازار سهام به افزایش قیمت دلار واکنش نشان نداد این است که بازار سهام به نوعی انتظار کاهش نرخ ارز را دارد، زیرا در کارزار انتخاباتی امریکا نیز شانس بایدن بسیار بیشتر از ترامپ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا