اخبار بورس

دلیل توقف نماد فولاد چه بوده و زمان بازگشایی چه وقت است ؟

به گزارش بورس فردا ، در جریان معاملات  روز سه شنبه اتفاقی برای نمادبزرگ نماد فولاد افتاد که باعث توقفش شد و این به دلیل  نوسان ۵۰ درصدی قیمت طی ۱۵ روز کاری  بوده است .

همین موضوع باعث شد که  این نماد در روز چهارشنبه معامله نشود و  باعث رشد کمرنگ  شاخص کل نسبت به روزهای گذشته  شد و  حال سهامداران این غول بورسی منتظر بازگشایی این نماد هستند.

اما قانون در مورد زمان بازگشایی فولاد چه می‌گوید؟

بر اساس قانون شرکت فولاد مبارکه حداکثر ظرف مدت دو روز کاری فرصت دارد تا سوالات و ابهامات مطرح شده در سامانه تدان را بررسی و پاسخ آنرا با عنوان اطلاعیه‌ای حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی افشا کند. در غیر اینصورت مدت توقف این نماد بیشتر خواهد بود.

بازدهی فولاد

فولاد مبارکه که در سال ۹۸، بیش از ۳۹۱ هزار میلیارد ریال فروش داشته است در سال جاری افزایش سرمایه ۷۹ هزار میلیارد ریالی را نیز انجام داده که البته هنوز سهام جایزه این شرکت قابل معامله نیست. بازدهی فولاد در بورس اگرچه در یک ماه گذشته منفی بوده اما در کمتر از ۱۵ روز اخیر توانسته بیش از ۵۰ درصد رشد قیمت داشته باشد و این افت یکماهه را جبران کند. همچنین فولاد مبارکه در سه ماهه اخیر بازدهی ۳۰ درصدی و در یک سال اخیر بازدهی ۱۱۰ درصدی را در بازار سهام به ثبت رسانده است.

با این تفاسیر به نظر می‌رسد با انتشار اطلاعیه مربوط به برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی، نماد فولاد برای از سرگیری معاملات خود در روز شنبه مشکلی نداشته باشد.

‫2 دیدگاه ها

  1. فولاد مبارکه اصفهان قطب اقتصادی ایران و جهان میباشد فولاد خاری در چشم منافقین و آمریکاه و اسرائیل و عربستان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا