اخبار بورس

جزئیات افزایش سرمایه نماد “تملت”

فزایش سرمایه ۵۷ درصدی شرکت تامین سرمایه بانک ملت در مجمع عمومی عادی فوق‌العاده تصویب شد. مدیرعامل این شرکت از افزایش سرمایه 57 درصدی “تملت” از سلب حق تقدم از سهامداران فعلی و اعطای سهام جایزه به سهامداران اولیه از محل صرف سهام خبر داد.
سرمایه این شرکت به مقدار 4 هزار میلیارد ریال افزایش یافت و از لحاظ سرمایه، تبدیل به بزرگ‌ترین شرکت تامین سرمایه فعال در کشور شد.

بیشتر بخوانید: تفاوت مجمع عمومی عادی با فوق العاده در چیست؟

جدیدترین اخبار درباره افزایش سرمایه نماد “تملت”

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تامین سرمایه بانک ملت، افزایش سرمایه ۵۷ درصدی شرکت را تصویب کرد. به این ترتیب سرمایه «تملت» از ۷هزار میلیارد ریال به ۱۱هزار میلیارد ریال افزایش یافت و به بزرگ‌ترین شرکت تامین سرمایه فعال در کشور از لحاظ سرمایه، تبدیل شد.

در جلسه مجمع تامین سرمایه ملت، مدیرعامل شرکت از برعهده گرفتن مدیریت صندوق داراسوم توسط تامین سرمایه بانک ملت خبر داد.

سید روح اله حسینی مقدم، همچنین درباره افزایش سرمایه شرکت گفت: بهبود نسبت‌های مقرر در دستورالعمل کفایت سرمایه نهادهای مالی از جمله دلایلی بود که تصمیم به افزایش سرمایه در شرکت گرفته شد. به این ترتیب قادر خواهیم بود تا با برخورداری از پشتوانه مناسب مالی به‌صورت سرمایه ثبت شده شرکت در کنار اتخاذ تصمیمات بهینه درخصوص قبولی تعهد اوراق بهادار منتشر شده توسط ناشران نیز فعالیت بهتری داشته باشیم.

وی در ادامه محل تامین افزایش سرمایه ۵۷ درصدی «تملت» را سلب حق تقدم از سهامداران فعلی و اعطای سهام جایزه به سهامداران اولیه از محل صرف سهام عنوان کرد و افزود:
این روش نه تنها کاهش هزینه‌های جانبی از جمله کاهش هزینه متعهد پذیره‌نویسی را به دنبال دارد، بلکه به دلیل کاهش دوره ۶۰ روزه پذیره‌نویسی، در زمان سریع‌تری اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل «تملت» در ادامه با اشاره به عملکرد شرکت در نیمه نخست سال ۱۳۹۹، گفت:
تامین سرمایه بانک ملت در دوره ۶ ماهه نخست سال جاری موفق به تامین مالی تعداد ۶ پروژه (طی ۹ مرحله) جمعا به مبلغ ۹۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال شد که بیانگر رشد ۲۲۴ درصدی ارائه خدمات در این حوزه در مقایسه با سال ۱۳۹۸ است.

وی به عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت شرکت اشاره کرد و گفت: سه صندوق بادرآمد ثابت تحت مدیریت تامین سرمایه بانک ملت یعنی صندوق‌های اندوخته ملت، اوج ملت و آتیه با برخورداری از ۷/ ۸۷ هزار میلیارد ریال ارزش دارایی، از جمله صندوق‌های برتر فعال در بازار سرمایه هستند.

حسینی مقدم با اشاره به افزایش بیش از ۱۵ برابری دارایی‌های تحت مدیریت صندوق قابل معامله افق ملت در دوره یک ساله اخیر افزود: خالص ارزش دارایی‌های «افق ملت» تا پایان شهریور ماه سال جاری به بیش از ۳هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال رسیده است.به گفته حسینی مقدم، افزایش ۴/ ۶ برابری دارایی‌های تحت مدیریت صندوق بازارگردانی شرکت تامین سرمایه بانک ملت در دوره یک ساله اخیر نیز از دیگر عملکردهای موفق بوده است. همچنین عبور ارزش روز دارایی‌های صندوق بازارگردانی ملت از ۴۸ هزار میلیارد ریال، سبب شده که این صندوق به بزرگ‌ترین صندوق بازارگردانی فعال در کشور تبدیل شود. ضمن اینکه با توجه به مصوبه اخیر سازمان بورس و الزام شرکت‌ها در به‌کارگیری بازارگردان، این صندوق آمادگی بازارگردانی برای تمامی سهام فعال در بازار سرمایه را دارد.

مدیرعامل «تملت» به بررسی عملکرد مالی شرکت پرداخت و گفت: سود خالص شرکت در نیمه نخست سال جاری در سال ۹۸ به بیش از ۲هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵/ ۳۶ درصد رشد را تجربه کرده است.

حسینی مقدم عمده درآمدهای شرکت را از محل ارائه خدمات بازارگردانی و سود اوراق بهادار دانست و گفت: مجموع درآمدهای شرکت در نیمه نخست سال ۱۳۹۹ به بیش از ۲ هزار و ۸۳۷ میلیارد ریال رسیده که یک هزار و ۹۰۰میلیارد ریال از این رقم به درآمد از محل ارائه خدمات بازارگردانی و سود اوراق بهادار بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا