اخبار بورس

توصیه نائب رئیس کمیسیون پول به سهامداران تا هیجانی رفتار نکنند

به گزارش بورس فردا در روزهای اخیر  که شاخص کل روند سقوطی را در پیش گرفته است به طوری که بر اساس آمارهای معاملاتی، روز گذشته اکثر شاخص‌های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند و شاخص کل با ۳۰۱۸۶ واحد ریزش معادل ۲.۹۷ درصد به ۹۸۷ هزار ۷۴۵ واحد رسید. به همین دلیل این روند باعث ایجاد تردید نسبت به روند بازار سرمایه و البته نگرانی در میان سهامداران خُرد شده است.

عباس آرگون، نایب رئیس کمیسیون پول و سرمایه اتاق بازرگانی در مورد قرمزپوش شدن شاخص کل در روزهای اخیر گفت:

بازار همیشه رو به بالا نیست و در یک جایی استراحت یا ریزش می‌کند. وجود نوسان جزو ذات بازار سرمایه است و اصلاحاتی پس از یک رشد تند امری طبیعی است، بنابراین نباید سهامداران به صورت هیجانی رفتار کنند و با کوچکترین نوسان از بازار خارج شوند.

هم چنین خاطر نشان کرد که اگر مردم سبد سهام خود را با تحلیل و مطالعه خریده‌باشندباید نگاه بلندمدت  به بورس داشته باشند.  هم چنین باید به این نکته توجه داشت که سهامداران دارایی‌های مازاد خود را وارد بازار سرمایه میکنند و اکیدا توصیه میشود که از فروش دارایی‌های موجود خود و وارد کردن آن به بازار سرمایه خودداری کنند.

ورود و خروج هیجانی به بازار بورس با توجه به نوسانات بازار سرمایه اقدامی غیرمنطقی محسوب می‌شود. از همین رو سهامدارانی که وارد بازار سرمایه می‌شوند حتماً با کار کارشناسی به خرید سهام اقدام کنند.

نایب رئیس کمیسیون پول و سرمایه اتاق بازرگانی روند مثبت بورس را یک فرصت دانست و افزود: یکی از راهکارهایی که می‌تواند اقتصاد را در مسیر تحقق جهش تولید یاری کند، تعریف طرح‌های نیمه تمام در قالب شرکت سهامی و عرضه آن در بازار بورس است. اکنون فرصتی فراهم شده تا حجم بالای نقدینگی به بخش‌های مولد اقتصادی هدایت شود. هدایت نقدینگی عاملی برای ظرفیت سازی در تولید و اشتغال پایدار خواهد بود.

در اخر در مورد اینکه بنگاه‌های بزرگ  گفت که می‌توانند با عرضه سهام خود در این بازار، سرمایه‌ را از بازار ثانویه به بازار اولیه منتقل و با ظرفیت سازی و ایجاد اشتغال، به افزایش تولید کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا