اخبار بورس

بازار بورس بهترین بازار برای سرمایه گذاری تا پایان 99 است

با وجود اینکه برخی از نمایندگان نجلس بر این باورد که به دلیل ریزش شدید بازار سرمایه آقای دژپسند باید استیضاح شود، یکی از کارگزارن بازار بورس بازار بورس بر این باور است که با وجود پیش بینی ریزش حداکثری 10 درصد بازار بورس، این بازار به بهترین بازار برای سرمایه گذاری تا پایان سال 99 تبدیل می شود.

بهترین بازار برای سرمایه گذاری بازار بورس است!

به گزارش بورس فردا و به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، احمد اشتیاقی مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با بیان اینکه موضوعی که اخیراً باعث ایجاد روند اصلاحی شاخص بورس شده عدم وجود خریدار و تقاضا در بازار است به ایرنا گفت: اکنون هیچ خطری بازار را تهدید نمی‌کند و تنها مشکل طرز تفکر سهامداران است که گمان می‌کنند سهامی که دارای صف خرید نیستند باید به سرعت فروخته شوند این موضوع در چند وقت اخیر باعث افزایش عرضه در بازار شده است.

وی افزود: روز شنبه تلاش بسیاری از سوی مسئولان برای ایجاد تعادل در معاملات بازار صورت گرفت اما توسط سهامدارانی که ترس از اصلاح بازار دارند به هدر رفت. بازار چند وقت اخیر از سمت تقاضا با محدودیت همراه شده و سهامداران بدون تحلیل فقط به دنبال سهامی هستند که با صف خرید همراه باشد. به همین دلیل بازار روز گذشته بدون هیچ علت خاصی با حجم کمی از معاملات روبرو شد و زمینه تداوم افت شاخص بورس را فراهم کرد.

این کارشناس بازار سرمایه به میزان عرضه در بازار اشاره کرد و ادامه داد: سهامداران تمایلی به فروش سهام در بازار ندارند که این موضوع باعث شده تا حجم معاملات با کاهش زیادی همراه شود. عدم عرضه در بازار از سوی سهامداران نشانه خوبی از پایان اصلاح است که می‌تواند امید را دوباره به این بازار بازگرداند. اکثر سهامداران هیچ نگرانی از آینده بازار ندارند به همین دلیل به نظر نمی‌رسد بازار سهام به روزهای پایانی رونق در میان دیگر بازارها نزدیک شده باشد.

اشتیاقی عنوان کرد: میزان ریزشی که ممکن است از این به بعد در بازار وجود داشته باشد حداکثر ١٠ درصد است و بعد از آن تا پایان سال روزهای مثبتی در انتظار بازار خواهد بود. آینده بازار دلار نامشخص است و ممکن است با روند نزولی همراه شود. با توجه به اصلاحی که بورس در این مدت تجربه کرده کاهش قیمت دلار نمی‌تواند خطری برای بازار سهام داشته باشد.

وی اضافه کرد: افرادی که همچنان در بازار سرمایه سهامدار هستند نباید نگرانی چندانی از وضعیت بازار داشته باشند و به فکر فروش سهام باشند زیرا این بازار دوباره با اقبال سرمایه‌گذاران مواجه خواهد شد. با مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا، بازار سرمایه می‌تواند بیشترین بازدهی را در میان دیگر بازارها کسب کند به همین دلیل سهامداران نباید سرمایه را بعد از اصلاح ایجاد شده در معرض حراج با قیمت‌های بسیار پایین قرار دهند.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با بیان اینکه در میان سهامداران باید اطمینان خاطری برای منتفی شدن افزایش نرخ سود بانکی ایجاد شود، گفت: بهتر است فعالان اقتصادی کف قیمتی دلار را براساس ساختار اقتصادی به بازار اعلام کنند و به مردم ارزش ذاتی و عددی را که نرخ دلار بیش از آن کاهش پیدا نمی کند را مطرح کنند. به نظر می رسد این عدد کمتر از ٢٠ هزار تومان نباشد. بازار سرمایه اصلاح را با این قیمت دلار انجام داده بنابراین خطری از لحاظ قیمت دلار بازار را تهدید نمی‌کند و اتفاق ناگواری برای سودآوری شرکت‌ها رخ نمی‌دهد.

اشتیاقی افزود: اقدام‌های مثبت مانند عدم قیمت‌گذاری دستوری فولاد و تصمیم‌گیری‌های مثبتی که توسط دولت و بدنه اقتصادی دولت اتخاذ شده بسیار مثبت بوده و نشانه خوبی برای بازار سرمایه است که نه تنها معاملات آن با کاهش همراه نمی شود بلکه با افزایش سودآوری شرکت‌ها روبروخواهد شد. اکنون بهترین موقعیت برای خرید در بازار است و سهامداران بهتر است با قیمت‌هایی که سهام شرکت‌ها بعد از اصلاح بدست آورده‌اند اقدام به فروش سهام نکنند. در باقی‌مانده سال شرکت ها با ارزندگی قیمت همراه خواهند شد به همین دلیل بازار سرمایه بهترین بازار برای فعالان بازار و نیز سرمایه‌گذاری آنها خواهد بود و سود خوبی نصیب آنها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا