اخبار بورس

پیش بینی بازار بورس فردا چهارشنبه 30 مهر 99

بازار بورس امروز 29 مهر 99 نیز همچون دو روز گذشته با فشار عرضه بازگشایی شد و شاخص کل با 2.88 درصد برابر با 42076 واحد افت به 1 میلیون و 419 هزاز و 312 واحد رسید. آیا بازار بورس فردا نیز نزولی خواهد بود و این روند نزولی تا کجا ادامه دارد. در ادامه این مطلب به پیش بینی بازار بورس فردا چهارشنبه 30 مهر 99 می پردازیم.

بازار بورس فردا چهارشنبه 30 مهر 99 چه می شود؟

بازار بورس چند روزی است که حال خوشی ندارد و رفتار سهامدارانی که به دلیل ترس از ریزش نرخ دلار و رای آوردن جو بایدن، دارایی خود را به حراج گذاشتند. بسیاری از سهامداران مردم عادی هستند که به تشویق حسن روحانی در این بازار سرمایه گذاری کردند آنها نمی دانستند که نوسانگیری چیست آنها نمی دانستند که بازی حقوقی ها چیست آنها برای افزایش سرمایه و تامین بودجه خانواده خود و از حفظ ارزش دارایی خود به توصیه آقای رئیس جمهور که مردم باید دارایی های خود را به بورس بسپارند و بازار طلا و ارز جای مناسبی برای سرمایه گذاری نیست!!! وارد بازار بورس شدند و حق این مردم این نیست و باید به وعده های خود انتقال 1 درصد از سرمایه صندوق توسعه ملی و عرضه های صندوق سرمایه گذاری دولتی پایبند باشند و بازار را حمایت کنند.

حال بازار بورس این روز ها اصلا خوب نیست متولیان این بازار اینک باید دست بکار شوند و از دارایی های مردمی که خانه و ماشین خود را فروختند و کسانی که به امید بازدهی این بازار و خرید دارو و تامین هزینه های درمانی بیمارشان به این بازار آمدند حمایت کنند.

این مردم که بهترین و نجیب ترین مردم دنیا هستند حقشان این نیست و به اندازه کافی به دلیل تحریم ها و افزایش قیمت دلار تحت فشار هستند نباید از سرمایه گذاری در بازار بورس و کمک به رونق اقتصاد کشورشان ناامید شوند و اینگونه صف نشین شوند و در پی این باشند که بازار بورس فردا چه می شود؟ در ادامه توجه شما را به نظر کارشناس بازار بورس در رابطه با آینده بازار جلب می نمایم.

نظر کارشناس بازار بورس درباره ادامه روند بازار بورس

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز ، کارشناس بازار بورس، حمید اسدی دلیل ریزش 3 درصدی امروز بازار بورس را چنین بیان کرد:  به نظر می‌رسد که احتمالا بازار سهام به صورت دستوری همچنان تضعیف می‌شود و هدف از این کار می‌تواند به نوعی فروش سهم‌های دولتی و تامین کسری بودجه از بازار سهام باشد.

او در رابطه با حمایت از بازار سهام گفت: هیچ حمایتی از بازار سهام انجام نخواهد شد، به نوعی الان نه قصدی برای حمایت وجود دارد نه پولی که بتوان به بازار سهام تزریق کرد.

شاید بتوان گفت که کسری بودجه در سال جاری جدی‌ترین گرفتاری دولت در حوزه اقتصاد است. در حال حاضر به دلیل تحریم‌های آمریکا دولت، تقریبا درآمدهای نفتی خود را از دست داده است  و از طرفی شیوع بیماری کرونا، درآمد صادرات غیرنفتی و درآمد مالیاتی دولت نیز کاهش یافته است. بر اساس خوش‌بینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها رقم کسری بودجه دولت امسال، بیش از 150 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

همچنین وزیر اقتصاد در رابطه با تامین کسری بودجه از بازار سهام گفت: در شش ماه گذشته، توانسته‌ایم جبران کسری منابع خود را از محل فروش اوراق و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی جبران کنیم.ما موفق به کسب حدودا ۳۳ هزار میلیارد تومان درآمد شدیم که رقم قابل توجهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا