اخبار بورس

اصلاح شاخص کل در معاملات بورس 28 / 4/ 99

 در پایان معاملات بورس امروز، اگر چه  شاخص کل بیش از ۳۲ هزار واحد ( ۱٫۷۷ درصد) افت کرد ولی شاخص کل‌ هم‌وزن بیش از ۶۶۰۰ واحد (۱٫۳۷) درصد رشد را به ثبت رساند که نشاندهنده این است که بر خلاف نمادهای بزرگ، وضعیت سهم‌های کوچک بسیار خوب بوده است.

در پایان معاملات امروز یک میلیون و ۶۷۹ هزار معامله انجام شد که با توجه به حجم بسیار پایین ۷ میلیارد سهمی ارزش کل معاملات تنها ۱۲ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان به ثبت رسید. این در حالی است که روز چهارشنبه ارزش کل معاملات بورس بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان بود.

در جریان معاملات امروز سه نماد فولاد، فارس و فملی به ترتیب با تاثیر منفی ۶۴۸۹، ۶۲۳۷ و ۵۰۹۲ واحدی بیشترین تاثیر را بر منفی بودن شاخص کل داشتند. در فرابورس نیز نمادهی کگهر، مارون و میدکو توانستند شاخص این بازار را مثبت نگه دارند. ارزش معاملات فرابورس نیز امروز ۵ هزار و ۳۵۶ میلیارد تومان به ثبت رسید.

سه گروه خودرویی، بانک‌ها و چندرشته‌ای‌ها بیشترین ارزش معاملات بورس را به خود اختصاص دادند و پس از آنها گروه محصولات شیمایی قرار داشت. در میان نمادها نیز سه نماد شتران، شستا و وبملت به ترتیب با ۸۰۲، ۷۰۴ و ۵۸۳ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند.

در جریان معاملات امروز همچنان برخی از نمادها در خارج از ساعت عادی معاملات بورس معامله می‌شوند. موضوعی که مورد اعتراض بسیاری از معامله‌گران بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا