اخبار مهم اقتصادی

نتایج قرعه کشی سامانه یک پارچه فروش خودرو امروز اعلام میشود

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو کار خود را از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز کرد متقاضیان درخواست خودرو تنها یک هفته فرصت داشتند که در این قرعه کشی ثبت نام نمایند. اولین قرعه کشی طرح فروش خودرو در این سامانه در روز گذشته انجام گردید و نتایج آن امروز ۱۰ خرداد ماه اعلام می گردد. در ادامه خبر کامل قرعه کشی سامانه تخصیص خودرو و نتایج آن را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

اولین مرحله قرعه کشی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

به گزارش  بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، روز گذشته، قرعه کشی اولین طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه انجام شد.

اسامی کسانی که خودرو به آنها تعلق می‌گیرد در اختیار خودروسازان قرار خواهد گرفت و فرایند واریز وجه و تحویل از سوی خودروسازان انجام خواهد شد.

به نقل از دنیای‌اقتصاد، حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در طرح عادی و ۳۰۰ هزار نفر در طرح حمایت از خانواده شرکت کردند که ۱۴۵ هزار مادر از این تعداد واجد شرایط بودند.

در این قرعه کشی بیش از چهار میلیون درخواست در آن ثبت و ۱۷۷هزار دستگاه محصول مختلف عرضه شده است و شانس هر مادر برای برنده شدن یک به ۶/ ۱ است و  پیش بینی شده است که شانس برنده شدن افراد عادی یک به ۴۴ است.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: ۱۷۶هزار و ۹۱۱ خودرو در دور نخست قرعه‌کشی از طریق سامانه متمرکز عرضه شده است.

عبدالله توکلی لاهیجانی همچنین گفت: در این دوره ۴ میلیون و ۱۷۵‌ هزار و ۳۵۲ نفر ثبت‌نام کردند که ۳ میلیون و ۸۸۷‌ هزار و ۳۰۱ نفر در طرح عادی و ۲۹۷‌ هزار نفر در طرح حمایت از خانواده ثبت‌نام کرده‌اند. وی ادامه داد: بعد از استعلام، مشخص شد ۱۴۵‌ هزار نفر از مادران، واجد شرایط بوده‌اند.

طبق اعلام مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، در طرح موردنظر بیش از چهار میلیون و ۱۷۵‌هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند، که در مقایسه با طرح‌های قبلی، کمتر است. همچنین با در نظر گرفتن عدد ۱۷۷‌ هزاردستگاهی برای عرضه، خودروهای بسیار بیشتری نیز نسبت به گذشته به فروش گذاشته شده‌اند. بنابراین این آمار نشان می‌دهد شانس برنده شدن ثبت‌نام‌کنندگان بسیار بالا رفته است.

در گذشته، چیزی حدود شش‌میلیون نفر برای چند‌هزار دستگاه خودرو (معمولا کمتر از ۲۰‌ هزار دستگاه) ثبت‌نام می‌کردند، بنابراین شانس برنده شدن بسیار پایین و برای این آمار، یک به ۳۰۰ بود. حالا اما با توجه به تقاضای بالغ بر چهار‌میلیون‌نفری و عرضه ۱۷۷‌هزاردستگاهی، شانس برنده شدن در طرح‌های فروش خودرو یک به ۲۳ شده است.

این البته در حالی است که بناست نصف خودروهای عرضه‌شده در قالب فروش یکپارچه اخیر، در قالب طرح جوانی جمعیت، به مادران دارای دو فرزند و بیشتر (که تاریخ تولد فرزند دوم به بعد آنها نوزدهم آبان ۱۴۰۰ به بعد است) اختصاص یابد.

بنابراین برای محاسبه شانس ثبت‌نام‌کنندگان عادی، باید نصف خودروهای عرضه‌شده را ملاک قرار داد. با در نظر گرفتن اینکه تعداد متقاضیان عادی بسیار بیشتر از مادران دارای دو فرزند است، آنها شانس خیلی کمتری برای برنده شدن خواهند داشت. از آن سو اما شانس مادران دارای دو فرزند برای برنده شدن در طرح‌های فروش خودروسازان بسیار بالاتر از افراد عادی است.

با توجه به ثبت تقاضای ۱۴۵‌ هزارنفری در قالب طرح جوانی جمعیت و لحاظ کردن نصف ظرفیت فروش (۸۸‌ هزار و ۵۰۰ دستگاه)، شانس هر مادر شرکت‌کننده برای برنده شدن، یک به ۶/ ۱ است. این در حالی است که با در نظر گرفتن سه میلیون و ۸۰۰‌ هزار تقاضای دیگر، شانس برنده شدن افراد عادی در طرح اخیر فروش، یک به ۴۴ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا