اخبار مهم اقتصادی

زمان قرعه کشی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اعلام شد

سامانه یکپارچه فروش خودرو کار خود را از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز کرد که در این سامانه متقاضیان به مدت یک هفته فرصت داشتند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نمایند. در این دوره از قرعه کشی بیش از ۴ میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کردند. در ادامه خبر کامل زمان و نحوه قرعه کشی سامانه یکپارچه فروش خودرو را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

زمان قرعه کشی سامانه یکپارچه فروش خودرو

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، هدف از راه‌اندازی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو چیست؟

عبدالله توکلی لاهیجانی در گفتگو با ایرنا گفت: نخستین سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با هدف شفاف‌سازی فرآیند تخصیص خودرو به متقاضیان، تحت نظارت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کار خود را از ساعت ۹ صبح سه‌شنبه (۲۷ اردیبهشت) آغاز کرد.

متقاضیان خودرو در مدت یک هفته تا ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه (سوم خرداد) اطلاعات ثبت‌نامی خود را در این سامانه تکمیل کردند.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش ۱۵۵ درصدی تولید خودروی کامل در خودروسازان بزرگ کشور در اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۸ مدل خودروی مختلف از پنج خودروساز کشور در این دوره ارائه شد و بیش از چهار میلیون نفر در این سامانه ثبت‌نام کردند.

توکلی لاهیجانی خاطرنشان کرد: پس از صحه‌گذاری اطلاعات مندرج، قرعه‌کشی این مرحله در روز دوشنبه (نهم خرداد) انجام خواهد شد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت ادامه داد: با توجه به پایدار شدن روند تولید خودروی کامل در خودروسازان داخلی و همچنین کاهش ۶۰ درصدی آمار خودروهای ناقص در پارکینگ‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل و از سوی دیگر ایجاد شفافیت در عرضه خودرو به بازار، روند تخصیص خودرو در سامانه تداوم پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول وزارت صمت یادآور شد: اجرای عملیات فروش توسط خودروسازان انجام می‌شود و سازمان حمایت نظارت بر حسن انجام تعهدات خودروساز در خودروهای تخصیص‌یافته را بر عهده خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا