اخبار مهم اقتصادی

روند نزولی بیت کوین دوباره شروع شد

با توجه به اینکه در روزهای اخیر قیمت بیت کوین دوباره ریزش پیدا کرد و وارد محدوده ۲۹۰۰۰ شد احتمال ریزش بیشتر شدت گرفته است. وقوع بعضی از رویدادهای اقتصادی مانند انتشار دستمزد غیر کشاوری در آمریکا، تصمیمات بانک ژاپن در مورد نرخ بهره و انتشار داده های بیکاری اتحادیه اروپا باعث عدم رشد بیشتر بازار رمز ارزها و سقوط آن ها گردیده است. در ادامه می توانید وضعیت بازار رمز ارزها و بیت کوین را بخوانید

بیشتر بخوانید:

وضعیت بیت کوین

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، بیت‌کوین نتوانست قیمت را بالای ۳۰ هزار دلار نکه دارد و بعد از ریزش بیش از ۵ درصدی، دوباره به محدوده ۲۹ هزار و ۷۰۰ دلار بازگشت. حالا دوباره سناریو نزولی بازار پررنگ‌تر شده است و بسیاری می‌گویند احتمالا این بار دیگر گزینه‌ای جز ریزش نیست.

کلیت بازار بیش از ۵ درصد ریزش کرد و ارزش بازار رمزارزها هم تا هزار و ۲۳۱ میلیارد دلار سقوط کرد. آلت‌کوین‌ها هم بیشتر از بیت‌کوین ریزش کردند.

دیروز تجارت‌نیوز گزارش داد که رویدادهای اقتصادی که در راه است می‌تواند ترمز رشد بازار رمزارزها را بکشد و همین اتفاق رخ داد. رویدادهایی مثل انتشار داده‌های بیکاری اتحادیه اروپا، انتشار دستمزد غیرکشاوری در آمریکا و تصمیمات بانک ژاپن در مورد نرخ بهره. از طرفی هر لحظه احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا وجود دارد و این موضوع هم می‌تواند به عنوان سیگنالی منفی برای بازار باشد.

افزایش قیمت کالاهای اساسی در سراسر دنیا و از بین رفتن زنجیره تامین برخی از کالاهای اساسی باعث شد تا تورم در دنیا افزایش پیدا کند. افزایش تورم فدرال رزرو را مجاب می‌کند تا سیاست‌های انقباضی پیش بگیرد و بعد بیت‌کوین ریزش می‌کند.

سناریو سقوط بیت‌کوین تا محدوده ۲۳ هزار دلار در صورتی بسیار محتمل است که بیت‌کوین محدوده حمایت مهم ۲۸ هزار دلار را از دست بدهد. اگر حمایت ۲۸ هزار دلار از دست برود احتمالا بیت‌کوین تا ۲۳ هزار دلار سقوط می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا