اطلاعیه ها

شمار جانباختگان زلزله افغانستان تاکنون به هزار نفر رسیده است

در روز گذشته زلزله‌ای به بزرگی ۱.۶ ریشتر در افغانستان رخ داد. تاکنون ۷ فروند هلیکوپتر امداد به مناطق آسیب دیده اعزام شده است اما گزارش‌ها حاکی بر آن است که هنوز بسیاری از قربانیان در زیر آوار مانده اند و تاکنون آمار جانباختگان به هزار نفر رسیده است. در ادامه جزئیات کامل زلزله افغانستان را بخوانید:

تعداد قربانیان زلزله افغانستان ممکن است فراتر از ۱۰۰۰ تن شود

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که با توجه به مشکلات امدادرسانی همچنین وسعت مناطق زلزله زده در ولایات خوست و پکتیکا، احتمالا شمار قربانیان زمین لرزه بامداد روز گذشته (چهارشنبه) فراتر از آمار فعلی و بیشتر از ۱۰۰۰ نفر خواهد شد.

به گزارش بورس فردا و به نقل از ایسنا، روز گذشته (چهارشنبه) ساعاتی پس از وقوع زلزله ای در ولایت‌های پکتیکا و خوست افغانستان که بزرگی آن ۶.۱ ریشتر تخمین زده شده، معاون وزیر حوادث این کشور در نشست مطبوعاتی اعلام کرد که آمار جان‌باختگان این حادثه به ۹۲۰ نفر رسیده است. کمی بعد این آمار به ۱۰۰۰ نفر رسید اما هنوز بسیاری از قربانیان در زیر آوار مانده‌اند.

همچنین باد و باران شدید هم عصر روز گذشته عملیات امدادرسانی را دشوارتر کرد.

شمار مجروحان و مصدومان زلزله هم شامگاه روز گذشته به ۱۵۰۰ نفر رسید اما انتظار می‌رود با ادامه عملیات آواربرداری این تعداد نیز افزایش یابد.

مقامات این کشور جلسه اضطراری به منظور بررسی وضعیت و کمک‌رسانی برگزار و اعلام کردند که هفت فروند هلی کوپتر امداد به مناطق آسیب دیده ولایات خوست و پکتیکا اعزام کرده اند.

این زلزله در ساعات اولیه روز گذشته اول تیر ماه، زمانی رخ داد که بسیاری از مردم در خواب بودند و به همین علت احتمالا آمار قربانیان بیشتر از سوانح مشابهی است که در طول روز روی می‌دهد.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده، حاکی از رانش زمین و تخریب گسترده ساختمان‌هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا