اطلاعیه ها

آیا خبر خوشی برای هواداران تیم ملی ایران برای سفر به قطر در راه است؟

با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته پایین ترین هزینه حضور در قطر برای تماشای سه بازی ایران چیزی در حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان میشود. با توجه به اینکه بسیاری از کشورهای اطراف شرایطی را برای هواداران خود در نظر گرفته اند که بتوانند فقط برای تماشای بازی ها راهی قطر شوند و بدون اقامت در دوحه به تماشای بازی های جام جهانی بنشینند باید منتظر ماند تا ببینیم آیا وزارت ورزش و جوانان ایران نیز چنین تصمیماتی را برای هواداران تیم ملی ایران در نظر می‌گیرد یا خیر؟ در ادامه خبر کامل اقدامات وزارت ورزش برای هواداران تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر را بخوانید:

بیشتر بخوانید:

 آیا هزینه سفر به قطر کم می‌شود؟

به گزارش بورس فردا و به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم ملی برای سومین بار پیاپی به جام جهانی صعود کرده است و این بار در همسایگی ایران و در کشور قطر باید به رقابت بپردازد. هواداران کشورمان همیشه حضوری پرشور در جام جهانی داشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود که این بار با توجه به نزدیکی جام جهانی به ایران و البته بازی‌های جذابی که تیم ملی مقابل انگلیس، آمریکا و ولز خواهد داشت، این حضور پرشورتر شود.

یکی از نگرانی‌های جدی هوادارانی که ساکن ایران هستند، با توجه به شرایط اقتصادی کشور هزینه‌های حضور در جام جهانی است. بسیاری از هواداران به‌لحاظ مالی از قشر ضعیف جامعه هستند و هزینه‌های سنگین ارزی در قطر، می‌تواند مانع از حضور این بخش از حامیان تیم ملی در جام جهانی شود.

شاید به‌طور میانگین و با پایین‌ترین هزینه‌های حضور در جام جهانی 2022 هزینه هریک از هواداران بین 50 تا 70 میلیون تومان برای تماشای سه مسابقه شود، هزینه‌ای که می‌تواند میانگین دستمزد یا پس‌انداز یک سال کارگران در ایران باشد، ازهمین‌رو راه‌هایی نیز برای کاهش هزینه‌ها برای هواداران ایرانی وجود دارد که در این زمینه انتظاراتی از نهادهای دولتی ایران از جمله وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و وزارت گردشگری وجود دارد.

در این زمینه بسیاری از کشورهای اطراف برای شهروندان خود «Match Day Shuttle» در نظر گرفته‌اند که این امکان را به هوادارانی که فقط برای تماشای بازی‌ها راهی قطر می‌شوند، می‌دهد تا بدون اقامت در دوحه تماشاگر بازی‌های جام جهانی شوند، این اتفاق فرصت می‌دهد که بسیاری از تماشاگران هم زندگی عادی خود را ادامه دهند و بدون گرفتن مرخصی طولانی‌مدت به قطر سفر کنند و هم هزینه اقامت پرداخت نمی‌شود.

وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و وزارت گردشگری می‌توانند با یک همکاری سه‌جانبه برنامه‌ای طراحی کنند که هواداران تیم ملی ایران هم بدون اینکه هزینه‌ای برای اقامت در دوحه پرداخت کنند، برای تماشای بازی‌های تیم ملی راهی قطر شوند. پرواز مستقیم روزانه و پرتعداد که همکاری وزارت راه را می‌طلبد و همچنین فراهم کردن شرایطی برای اسکان افرادی که از پس هزینه محل اقامت در دوحه برنمی‌آیند در جزیره کیش، بوشهر یا شیراز که هم به قطر نزدیک هستند یا پرواز مستقیم دارند و هم می‌توان شرایطی را برای افزایش توریست فراهم کرد.

این اتفاق باید هرچه سریع‌تر برنامه‌ریزی شود و حالا که فقط 5 ماه تا آغاز جام جهانی مانده است، باید فکری به حال هوادارانی شود که قصد دارند از ایران راهی قطر شوند و برای هزینه در این کشور، دچار مشکل مالی هستند، اتفاقی که به‌نوعی هم به‌سود تماشاگران بازی‌های تیم ملی است و هم کمکی به میزبان جام جهانی خواهد شد که به‌لحاظ مکان‌های اقامتی محدودیت دارد و کم کردن افرادی که در این کشور اقامت می‌کنند، باری از دوش میزبان جام جهانی برمی‌دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا