اخبار بورس

مهرداد تولائیان : 50 درصد از تولیدات ذوب آهن صادر می شود!

صادرات 50 درصد از تولیدات ذوب آهن، می تواند خبر خوبی برای سهامدران ذوب باشد! به گفته مهردادتولائیان معاون بهره‌برداری شرکت ذوب‌آهن اصفهان با توجه به نیاز کشور و همچنین تحریم های صورت گرفته، نیمی از تولیدات ذوب آهن صرف مصارف داخلی و باقی آن صادر می گردد.

صادرات 50 درصد از تولیدات ذوب آهن

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری شرکت ذوب‌آهن اصفهان درباره کیفیت تولیدات ذوب‌آهن و رعایت استانداردها در این شرکت اظهار کرد: تمام محصولات ذوب‌آهن که پروفیل‌های طویل شامل میلگرد، انواع تیرآهن، نبشی، ناودانی، آرک‌ها و میلگردهای صنعتی و ریل است، مطابق استانداردهای ایران و جهان تولید می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ یک از محصولات ذوب‌آهن اصفهان بدون رعایت استانداردهای ملی تولید نمی‌شود، گفت:
حتی اگر مشتری، سفارشی مغایر با این استانداردها داشته باشد، برند ذوب‌آهن چنین محصولی را تولید نمی‌کند، چراکه همواره افق این شرکت تولید محصولات صادراتی است.

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن با بیان اینکه رعایت استانداردها در تولیدات به‌طور قطع مشمول هزینه‌های بالاتری در مجموعه‌های صنعتی همچون ذوب‌آهن است، تصریح کرد: در این شرایط با افزایش هزینه‌های تولید، از تولید محصولات با کیفیت پایین خودداری می‌کنیم.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه در کشور تمام محصولات صنعتی استاندارد نیستند، گفت:
به‌عنوان مثال شاخص‌های استاندارد در تمام پروفیل‌های طبیعی موجود در بازار رعایت نمی‌شود و بالطبع قیمت این محصولات پایین‌تر است که موجب رقابت غیرمنصفانه‌ای در بازار می‌شود.

تولائیان تصریح کرد: اگر تمام تولیدات کارخانه‌های کشور مطابق با استانداردهای ملی باشد و از صنایع پیشرو در این زمینه که برای برند خود هزینه می‌کنند، حمایت شود، وضعیت رقابت در بازار منصفانه خواهد شد، اما اکنون این حمایت فراگیر نیست، درحالی‌که سازمان ملی استاندارد در این زمینه باید دقت بیشتری داشته باشد و از سوی دیگر اطلاع‌رسانی مردم نقش مهمی در تولید محصولات کیفی استاندارد دارد.

وی توضیح داد: آمار بالای تلفات برخی حوادث طبیعی کشور همچون زلزله و سیل در مقایسه با سایر کشورها ناشی از عدم رعایت استانداردها است.

وی تصریح کرد: به‌دلیل اینکه افق چشم‌انداز ذوب‌آهن نه صرفا بازار داخل، بلکه صادرات است، این شرکت علاوه بر استانداردهای ملی، استانداردهای جهانی را رعایت می‌کند.

تولائیان با تاکید بر اینکه افق بلندمدت ذوب‌آهن صادرات تمام محصولاتش است، گفت: با توجه به نیاز کشور و دستورات سازمان‌های بالادستی ماهانه حدود ۵۰ درصد تولیدات ذوب‌آهن در داخل مصرف و بقیه صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه استاندارد ریل، آخرین استاندارد کسب شده از سوی ذوب‌آهن اصفهان بود، توضیح داد:
ذوب‌آهن اصفهان استاندارد ملی ایران را در بحث ریل کسب کرد، چراکه مصرف‌کننده داخلی اطمینان یابد که این محصول مطابق استاندارد ملی تولید می‌شود.

معاون بهره‌برداری شرکت ذوب‌آهن با بیان اینکه استاندارد ملی براساس استانداردهای جهانی تدوین و تنها مطابق با معیارهای داخلی بومی‌سازی می‌شود، گفت:
با توجه به قراردادهای سنگین تحویل ریل برای طرح‌های ریلی مختلف کشور، اکنون دلیل صادر نشدن ریل ذوب‌آهن، تامین نیاز داخل است چراکه همچنان مشتری داخلی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا