The news is by your side.

پیش بینی بازار بورس فردا یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰

در این مطلب به پیش بینی بازار بورس فردا یکشنبه 8 فروردین 1400 می پردازیم.

0

با سلام و عرض تبریک به مناسبت نوروز ۱۴۰۰، بورس فردا برای شما فعالان اقتصادی آرزوی سود و برکت روز افزون را از خدای متعال خواستار است. در این مطلب با توجه به وضعیت امروز بازار سرمایه به پیش بینی بازار بورس فردا یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰ می پردازیم با ما همراه باشید.

مطالب پیشنهادی:

پیش بینی بازار بورس فردا یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰

امروز هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰، اولین روز معاملاتی سال جدید بازار سرمایه با عرضه نسبی آغاز شد و در دقایق اولیه بازگشایی شاخص کله به میزان ۱۸۹ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل افت کرد در ادامه روند معاملاتی این افت به مرز ۲ هزار واحد نیز رسید اما خوشبختانه زمان معاملات با رشد یک هزار و ۸۶۲ واحدی شاخص کل به پایان رسید. نکته قابل توجه بازار بورس امروز، رشد قابل توجه شاخص هم وزن بود.

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه نمادهای شتران و رمپنا نیز بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس امروز را دارند و نمادهای گروه فلزی، بانکی، خودرویی و پالایشی روندی نزولی دارند اما نماد شتران مثبت است.

برخی از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند که روند صعودی شاخص کل ادامه دار خواهد بود و شاخص به مرز ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی نیز نزدیک خواهد شد اما در این بین برخی معتقدند که یکسری عوامل سیاسی همچون انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰  همچنین توافق ایران و چین تاثیر بر بازار سرمایه می گذارد، درحالیکه این توافق می تواند به سود بازار بورس ایران باشد زیرا می‌تواند بر میزان صادرات نفت و محصولات پتروشیمی ایران تاثیر مثبت بگذارد.

تحلیلگران بازار سرمایه بر این باورند که این قرارداد برای ایران بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا بخش عمده صادرات غیرنفتی ما و به ویژه محصولات پتروشیمی، فلزات اساسی و شرکت‌های معدنی مقصدش چین است به همین دلیل این قرار داد می تواند تاثیر مثبتی به روی سهام شرکت های صادرات محور بگذارد.

عده ای نیز معتقدند که با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ممکن است نرخ ارز کاهش یابد و باعث نزولی شدن بازار سرمایه شود درحالیکه دور از انتظار است که قیمت دلار به زیر ۲۰ هزار تومان برسد و این بازار در حال حاضر نیز با دلار ۲۰ هزار تومان بسیار ارزنده می باشد.

از این رو می توان وضعیت بازار بورس فردا یکشنبه هشتم فروردین ماه ۱۴۰۰ را صعودی پیش بینی کرد.

نقشه بازار بورس امروز شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰

نقشه بازار بورس امروز شنبه 7 فروردین 1400
نقشه بازار بورس امروز شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰
  • وضعیت شاخص کل: با یک هزار و ۸۶۲ واحد رشد به ۱ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۵۶۹ واحد رسید.
  • وضعیت شاخص هم وزن : با رشد ۲ هزار و ۲۳ واحدی به ۴۴۱ هزار و ۸۲۵ واحد رسید.
  • ارزش کل بازار : ۵۲,۲۹۴,۲۷۲٫۲۶۴B
  • ارزش معاملات: ۵۰,۵۴۷٫۲۷۸B
  • تعداد معاملات: ۶۱۴,۱۴۸
  • حجم معاملات: ۷٫۳۲۶B
  • نمادهایی که بیشترین کاهش را داشتند : کساوه، ثزاگرس، وثخوز، ثتوسا، گکیش
  • نمادهایی که بیشترین افزایش را داشتند : کوثر، بپاس، بساما، ثباغ، زدشت
  • نمادهای پر معامله : سپیدار، شتران، خساپا، خودرو، شپنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.