اخبار بورساخبار عرضه اولیه

اطلاعات کامل درباره پذیره نویسی “تجلی”

تجلی شرکت پروژه محور است، که در روز های آتی (سه شنبه 2 آذر لغایت سه شنبه 16 آذر به مدت 15 روز با نماد “تجلیح”) در بازار سرمایه پذیره نویسی خواهد شد. این شرکت در زمینه زنجیره فولاد از معدن تا نورد فعالیت می کند که باعث می شود به دلیل داشتن پروژه تولید محصولات اولیه و پایه، توانایی فعالیت در پروژه های نهایی زنجیره فولاد را نیز با هزینه مناسبی انجام دهد. در ادامه این مطلب اطلاعات کامل درباره پذیره نویسی “تجلی” را در اختیار شما قرار می دهیم.

همه چیز درباره پذیره نویسی تجلی

سهام شرکت تجلی (توسعه معادن و فلزات)، سه شنبه 2 آذر لغایت سه شنبه 16 آذر به مدت 15 روز با نماد “تجلیح” در بازار سرمایه پذیر نویسی خواهد شد. توسعه معادن و فلزات پیرامون زنجیره فولاد از معدن تا نورد، شامل گندله سازی، آهن اسفنجی و فولادسازی از جمله پروژه های در حال اجرای شرکت تجلی  می باشد! از پروژه های آتی این شرکت نیز می توان به ساخت اسکله بندرعباس و اکتشاف و استخراج از معادن جدید اشاره کرد.

تفاوت پذیره نویسی با عرضه اولیه

در عرضه اولیه سهام، شرکت ها در سال های گذشته تاسیس و ثبت شده اند و پس از چند سال فعالیت وارد بورس خواهند شد. معمولا عرضه اولیه ها بر مبنای قیمت کارشناسی انجام شده و یک تا دو روز کاری پس از عرضه سهام آنها قابل معامله خواهد بود.

بر خلاف عرضه اولیه، پذیره نویسی معمولا برای شرکت های در شرف تاسیس انجام شده و عموما در قیمت ثابت 100 تومان (قیمت اسمی) انجام خواهد شد و زمان بازگشایی نماد مربوطه نیز بستگی به فرایند ثبت شرکت خواهد داشت و ممکن است چند ماه تا چند سال طول بکشد.

تفاوت ماهیت سرمایه گذاری

از نظر تفاوت ماهیت سرمایه گذاری، باید گفت که عموما افراد با هدف کسب بازدهی مناسب در زمان کوتاه در عرضه اولیه ها شرکت می کنند. اما با توجه به زمان بر بودن رایند ثبت شرکت و همچنین لزوم گذر زمان برای به سود رسیدن این گونه شرکت ها عموما افراد با دید بلند مدت (بالای یک سال) در پذیره نویسی ها شرکت می کنند و انتظار بازدهی زیاد در زمان کوتاه در پذیره نویسی ها عموما وجود ندارد.

نحوه افزایش قیمت سهام

با توه به ماهیت پروژه محور بودن این شرکت، عملا تا زمانی که به سودآوری و ثبات در سودآوری نرسیده باشد امکان تقسیم سود سالانه برای آن وجود ندارد. در چنین شرایطی، معمولا ارزش شرکت های پروژه محور بر مبنای درصد پیشرفت پروژه و البته اهداف و برنامه های آتی آن برآورده می شود و با گذر زمان و پیشرفت بیشتر پروژه ارزش شرکت و قیمت سهام نیز افزایش خواهد یافت.

وعده سهامداران عمده!

با توجه به ضعف بازارگردانی و ریزش سنگین بسیاری از عرضه اولیه های اخیر، باعث ایجاد نگرانی هایی درباره این پذیره نویسی نیز شده، اما مدیر عامل این شرکت در مصاحبه ای، وعده بازگردانی فعال و حمایت مستقیم از این نماد توسط سهامداران عمده را داده است و وعده داده که هیچگاه شاهد کاهش قیمت این سهم به کمتر از قیمت پذیره نویسی نباشیم. وعده ای که بنا بر شواهد احتمالا محقق شود.

سهامداران عمده تجلی پس از افزایش سرمایه

سهامداران عمده تجلی پس از افزایش سرمایه
سهامداران عمده تجلی پس از افزایش سرمایه

نحوه شرکت در پذیره نویسی

  • تعداد کل سهام قابل عرضه: 9.3 میلیارد سهم
  • زمان پذیره نویسی: از سه شنبه 2 آذر لغایت سه شنبه 16 آذر به مدت 15 روز
  • نماد پذیرخ نویسی: تجلیح

در بازه مذکور از طریق سامانه آنلاین معاملاتی و با جستجوی نماد «تجلیح» می توانید در این پذیره نویسی شرکت کنید.

توضیحات تکمیلی

سقف خرید هر کد معاملاتی در روز 2 آذر برابر با 10 هزار سهم (معادل یک میلیون تومان) خواهد بود. در صورت تکمیل نشدن سقف پذیره نویسی این سقف برداشته خواهد شد.(افراد قادر به ثبت سفارش مجدد هستند)

توجه : قیمت هر سهم 100 تومان بوده و نیازی به پرداخت مبلغ اضافه بابت تبدیل حق تقدم به سهام نیست و حق تقدم های مذکور به صورت خودکار به سهم تبدیل خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا