اخبار بورس

فرصتی مناسب برای ورود به بورس

در نیمه اول معاملات بورس امروز 27 مهر 1400، شاخص کل بورس با شش هزار واحد مثبت در محدوده یک میلیون و ۴۳۳ هزار واحد قرار گرفته است و بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه با معرفی چند گروه سرمایه گذاری معتقدند، فرصتی مناسب برای ورود به بورس پیش آمده است.

فرصتی مناسب برای ورود به بورس

به گزارش بورس فردا، به نقل از تجارت نیوز، امروز در نیمه اول معاملات، شاخص کل روند رو به رشدی را در پیش گرفته است. و نسبت به روز گذشته روند بهتری را دارد. امروز شاخص کل بورس با شش هزار واحد مثبت در محدوده یک میلیون و ۴۳۳ هزار واحد قرار گرفته است.

شاخص هم‌وزن هم در نیمه اول معاملات با هزار واحد رشد در کانال ۳۹۵ هزار واحد قرار گرفته است. امروز کلیت بازار و به خصوص گروه فلزات اساسی، خودرویی و شیمیایی مثبت هستند.

ابراهیم سماوی، کارشناس بازار سرمایه در تحلیل بازار سهام به تجارت‌نیوز گفت: شرایط فعلی بازار سرمایه نشان دهنده وجود ترس در آن است. اعتماد از دست رفته سهامداران خرد نسبت به دولت بحث مهمی است که این روزها بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

سماوی ادامه داد: ابهامات درباره نرخ دلار است و مذاکرات وین عامل مهم دیگری است که روند بازار سهام را تغییر داده و باعث شده عمده سهامداران محتاطانه معاملات خود را انجام دهند.

این کارشناس بازار درباره عوامل مثبت و تقویت کننده بازار سرمایه گفت: رشد قابل توجه کامودیتی‌ها در بازار منجر به ارزنده شدن بسیاری از صنایع مثل کانه‌های فلزی، فلزات اساسی(شرکت‌های تولید کننده الومینیوم و تولید کننده کاتد مس)  و شرکت‌های فولادی شده است.

سماوی اضافه کرد: همچنین می‌توانیم به شرکت‌های پتروشیمی که تولیدکنندگان اوره و متانول هستند اشاره کنیم که در قیمت‌های ارزنده‌ای قرار دارند. همچنین در روزهای آینده گزارش‌های حسابرسی نشده شش ماهه منتشر خواهند شد که توصیه می‌شود این گزارش‌ها را افراد مورد بررسی قرار دهند، زیرا احتمال رشد این صورت مالی‌ها زیاد است.

این کارشناش بازار درخصوص ورود سهامداران به بازار سهام در مقطع فعلی گفت: اگر افراد با دید بلند مدت به بازار نگاه کنند در شرایط فعلی می‌توانند به صنایع ارزنده بازار ورود کنند و حداقل یک پله خریداری کنند. اما اگر دید کوتاه مدتی نسبت به سرمایه‌گذاری دارند توصیه نمی‌شود به بازار ورود کنند زیرا شرایط نوسانی است.

وی در این باره افزود: افرادی که تحمل نوسانات بازار را ندارند بهتر است سرمایه خود را فعلا نقد نگه دارند یا در صندوق‌های با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا