اخبار بورس

دام زنده بزودی در بازار بورس کالا کشاورزی ایران عرضه می شود

بگفته مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور، افشین صدر دادرس، طرح عرضه دام زنده در بورس کالا مطرح شده و سازمان بورس نیز با همکاری سازمان مرکزی تعاون روستا یا این طرح موافقت نموده و اکنون در حال طی مراحل اداری می باشد.

عرضه دام زنده در بازار بورس کالا کشاورزی ایران

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی دام سبک کشور با بنا به درخواست تعدادی از تعاونی‌های گوسفندان داران تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی و موافقت معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و مجوز سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با حضور 13 عضو در 3 استان تشکیل گردید.

افشین صدر دادرس گفت: در حال حاضر این اتحادیه دارای 35 عضو در 14 استان می باشد از ابتدای سال تاکنون مجوز تشکیل 10 شرکت تعاونی دام سبک در استان های کشور و از جمله 5 استان جدید توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی صادر گردید.

وی گفت: تعداد دام سبک تحت پوشش این اتحادیه حدود 7 میلیون راس می باشد از این 7میلیون راس 25 درصد این دام‌ها به عنوان دام قابل عرضه وارد بازار می‌گردد که می‌تواند در متعادل‌سازی بازار نقش موثر داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد که این اتحادیه برای رفع موانع تولید در سال جهش تولید طرح حمایت از تولید دام سبک روستایی و نیمه‌صنعتی به ستاد جهش تولید وزارت جهاد کشاورزی ارائه نموده و در حال پیگیری جهت عملیاتی شدن آن می‌باشد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اظهار امیدواری کرد: اتحادیه مرکزی دام سبک با توجه به سابقه کم تشکیل آن در راستای حل موانع تولید محصولات دامی گام‌های اثربخشی بردارد.

صدر دادرس خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حال پیگیری عرضه دام زنده و گوشت در کشور می‌باشیم در این راستا پیشنهاد عرضه دام زنده از طریق بورس کالا کشاورزی مطرح گردیده که با همکاری سازمان مرکزی تعاون روستایی و موافقت سازمان بورس مراحل اداری آن در حال انجام است این اتحادیه به منظور تکمیل زنجیره تولید در حال مذاکره با چند شرکت بسته‌بندی می‌باشد تا به این ترتیب بتواند محصولات گوشت تولیدی اعضا را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه نماید.

وی گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات پشم از کشور این اتحادیه در خواستی را برای جداسازی ردیف تعرفه پشم رنگی از پشم سفید به سازمان توسعه تجارت ارسال که با موافقت مراجع ذی‌ربط در وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی در پی طی مراحل اداری تعیین تعرفه جدید می‌باشد.

افشین صدر دادرس در پایان افزود: با توجه به مشکلات تامین نهاده‌های وارداتی این اتحادیه تمام تلاش خود را برای تامین نهاده‌های مورد نیاز اعضا از منابع داخلی به کار برده همچنین در این راستا تفاهم‌نامه‌ای را با اتحادیه کارخانجات خوراک دام طیور منعقد نموده تا از طریق شبکه اتحادیه مذکور در کشور بتواند بخشی از نیازمندی‌های دام‌های تحت پوشش را تامین نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا