اخبار بورس

عدم تغییر شرایط جدید ورود به بورس

عضو هیات مدیره سازمان بورس برشرایط ورود به به بورس تاکید کرد که هم چنان پابرجاست، و بعد از ابلاغ صدور کد برای مشتریان جدید بورس بعد از یک ماه، هر فردی که اقدام به اخذ کد کرده باشد شامل این قانون می‌شود.

سعید فلاح‌پور درباره دلیل گرفتن چنین تصمیمی برای مشتریان جدید اعالام کرد که : با توجه به اینکه بازار سرمایه همراه با ریسک و بازده است، این تصمیم گرفته شد که فردی که جدید وارد بازار می‌شود، فرصتی برای مطالعه داشته باشد تا بتواند بررسی بیشتری انجام دهد، دانش خود را درمورد بازار سرمایه بیشتر کند.

وی ادامه داد: افرادی که در آزمون شرکت و قبول شوند وارد بازار معامله خواهند شد. البته معاملات اوراق تسهیلات مسکن، اوراق با درآمد ثابت، صندوق‌ها و عرضه‌های اولیه از این موضوع مستثنی است. افراد جدیدالورود لازم است در مورد تک سهم‌ها یک دوره آموزشی ببیند که برایشان مفید میباشد.

هم چنین گفته شد : که کانون کارگزاران قرار است نوع آزمون را مشخص و فرآیند را طراحی کند، و هر فردی که امروز کد دریافت کندمشمول این تصمیم می شود و در این فاصله کانون اطلاعات خود را اعلام می‌کند.در واقع کد برای فرد صادر می‌شود و استثناها را می‌تواند انجام دهد اما برای معامله تک سهم‌ها باید در آزمون شرکت کند. البته آزمون سخت نیست و احتمالا مشابه آزمونی است که افراد تاکنون برای اخذ کد آنلاین در آن شرکت می‌کردند.

براساس این گزارش، ابلاغیه‌ای توسط سازمان بورس و اوراق بهادار در روز دهم اسفندماه منتشر شد که درباره صدور کد برای مشتریان جدید بعد از یک ماه و بعد از قبولی این افراد در آزمون بود.

مهم این است که ،مشتریان جدید یک ماه پس از صدور کد امکان معامله خواهند داشت. شرط صدور کد معاملاتی افراد ، قبولی در آزمون کانون کارگزاران یا سازمان بورس است. همچنین از شخص تعهد گرفته میشود که درصورت سیگنال‌فروشی و …کد مسدود گردد . مسئولان بورس، دلیل این تصمیم را نیاز به تخصص و دانش تازه‌واردها به بورس اعلام کرده اند .

اما این تصمیم مخالفان خود را دارئد که بر این معتقدند که :چنین تصمیمی نباید در قالب ابلاغیه اعلام شود. و هم چنین این تصمیم افراد را از حق قانونی‌شان که همان خرید و فروش سهام است محروم می‌کند و دیگر اینکه برخی بندهای آن با قوانین بازار سرمایه در تعارض است. .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا