اخبار بورس

بورس امروز، مثبت به پایان می رسد؟ (30 بهمن 1400)

بورس درحال هفته گذشته را سپری کرد که منفی بود. امروز شنبه بر اساس پیش‌بینی‌ها شاخص در ابتدای معاملات سبزپوش شد. کدام صنایع این هفته مثبت می‌شوند؟

بورس امروز، مثبت به پایان می رسد؟ (30 بهمن 1400)

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز بورس امروز ۳۰ بهمن ماه در ابتدای معاملات سبزپوش شد و در ساعت ۹:۲۵ شاخص کل در محدوده یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد ایستاد و رشد ۵۳۰ واحدی را تجربه کرد.

خودور، وبملت، شتران، غنوش، خساپا، وتجارت و شبندر جز نمادهای پرتراکنش شدند.

نمادهای شتران، شبندر، شپنا و نوری تاثیر منفی و خودور، وبملت، وتجارت و ونیکی تاثیر مثبت روی شاخص کل داشتند.

اخبار متعددی از مذاکرات مخابره می‌شود. کارشناسان می‌گویند مذاکرات نتیجه‌بخش می‌تواند تاثیر مثبتی در روند معاملات بورس داشته باشد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در نشستی خبری گفت: مذاکرات هسته‌ای با ایران با پیشرفتی حقیقی همراه بوده است. اگر ایران از خود جدیت نشان دهد می‌توان ظرف چند روز برای بازگشت مشترک به برجام به توافق دست یافت.

بورس مثبت می‌شود؟

علی عصاری، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: اخبار متعددی درباره برجام و مذاکرات وجود دارد. باتوجه به این اخبار وضعیت معاملات کمی بهبود پیدا می‌کند.

وی تاکید می‌کند: هر خبر مثبت از برجام در یک دوره کوتاه مدت می‌تواند به بورس امید تزریق کند. این هفته سهام ریالی شانس بیشتری برای صعود دارند.

به گفته عصاری مثبت‌ترین اخبار در خصوص برجام می‌تواند در آخرین لحظه کنسل شود.

این کارشناس بازارهای مالی در نهایت می‌گوید: اخبار مثبتی از مذاکرات به گوش می‌رسد، اما نمی‌توان به آن ۱۰۰ درصد اطمینان کرد. هفته جاری معاملات با رنج مثبت دنبال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا