اخبار بورس

سهامداران بازار سرمایه بخوانند

بر اساس نظر کارشناسان بازار سرمایه با توجه به افت دیروز شاخص کل، امروز بورس روند متعادل رو به پایینی را تجربه می نماید. دبیرکل انجمن صنفی صنعت پتروشیمی در صحبت‌های خود گفت امسال در مجموع حداقل ۱۵ میلیارد دلار ارز توسط پتروشیمی‌ها به کشور وارد شده است و بر اساس پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه در صورت ورود این نقدینگی به بازار بورس می تواند گردش بازار سرمایه را افزایش دهد. در ادامه میتوانید خبر کامل پیش بینی بورس را بخوانید:

پیش بینی بورس

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، بورس دیروز ۱۶ هزار و ۵۹۶ واحد افت داشت و در سطح یک میلیون و ۵۴۷ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل روبه پایینی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی منفی شود.

احمد مهدوی، دبیرکل انجمن صنفی صنعت پتروشیمی گفت: شرکت‌های پتروشیمی از ابتدای سال ۳ میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار در سامانه نیما عرضه داشته‌اند. پیش‌بینی می‌شود امسال در مجموع حداقل ۱۵ میلیارد دلار ارز توسط پتروشیمی‌ها به کشور وارد شود.(فارس)

برخی کارشناسان عقیده دارند که این نقدینگی حاصل شده وارد بورس می‌شود و نقدینگی در گردش بازار سرمایه را افزایش می‌دهد.

قشمی، مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار گفت: سود سنواتی ۳۷ شرکت تا پایان هفته گذشته به حساب بانکی بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار واریز شده است.(سمات)

این سودهای سنواتی، می‌توانند در قالب نقدینگی وارد بورس شوند و نقدینگی جدید می‌تواند شاخص بازار را افزایشی کند.

تاثیر پیش‌‌نویس قانون اصلاح روی بورس

مرکز پژوهش‌های مجلس به منظور کسب نظر کارشناسان و صاحب نظران، پیش‌‌نویس اصلاح قانون بازار اوراق بهادار (بازار سرمایه) را منتشر کرد.(تسنیم)

این قانون می‎‌تواند تاثیر مثبتی در روند بورس بگذارد.

نرخ بهره بازار بین بانکی با افزایش ۰٫۱۱ درصدی نسبت به هفته قبل این بازار، به رقم ۲۰٫۶۸ درصد رسید.(بانک‌مرکزی)

برخی کارشناسان عقیده دارند که این افزایش به نفع بورس و برخی دیگر عقیده دارند به زیان بازار سرمایه است.

گزارش‌ها حاکی از این است که سامانه‌های معاملاتی چند کارگزاری امروز با اختلال مواجه شده است.(تسنیم)

اگر این اختلال ادامه داشته باشد می‌توان خروج نقدینگی از بازار سرمایه را متصور بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا