اخبار بورس

سقوط بیت کوین به کانال ۲۰ هزار دلار

با توجه به جو متشنج  اقتصاد جهانی، بازارهای پر ریسکی برای رمزارز ها به وجود آمده است به گونه ای که بیت کوین به محدوده ۲۰ هزار دلاری و اتریوم به محدوده ۱۱۰۰ دلاری نزدیک شده است. شرایط فعلی از نظر ارزش گذاری به گونه ای می باشد که می توان گفت بیت کوین پس از سه سال به ارزنده ترین دوران خود رسیده است. بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه میتوان محدوده  ۱۸ تا ۲۰ هزار دلاری را آخرین محدوده ریزش بیت کوین در سال جاری دانست. در ادامه میتوانید خبر کامل ورود بیت کوین به کانال ۲۰ هزار دلار را بخوانید:

بیت‌کوین به زیر ۲۰ هزار دلار می‌رسد؟

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز ، زمانی که بیت‌کوین در محدوده‌های ۲۸ هزار تا ۳۲ نوسان می‌کرد، موضوع ریزش پیش‌بینی می‌شد. حالا که این اتفاق افتاده و ما در محدوده ۲۰ هزار دلاری بیت‌کوین و ۱۱۰۰ دلاری اتریوم هستیم، تکلیف چیست؟

به طور کلی همچنان با توجه به جو متشنج فضای اقتصاد جهانی و عدم توانایی دولت‌ها در مهار تورم، بازارهای ریسکی مثل کریپتو تحت فشار هستند. تا پایان سال میلادی نیز این فشارها باقی است اما ریزش اخیر بخش بسیار زیادی از اتفاقات پیش رو را پیشخور کرده است. به طوری که از منظر ارزش‌گذاری، بیت‌کوین پس از سه سال به ارزنده‌ترین دوران خود رسیده است.

اما همه چیز ارزش نیست؛ بلکه عرضه و تقاضا نیز اهمیت زیادی دارد. کما اینکه همین بیت‌کوین ماه‌ها، سه برابر ارزش خود معامله می‌شده است.

ترس و طمع سرمایه‌گذاران بیت‌کوین

با تمام تفاسیر همه چیز در ترس و طمع سرمایه‌گذاران خلاصه می‌شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که بسیاری از نهنگ‌های این بازار، فعلا کارشان با آن تمام نشده است و زمانی که کسی انتظار ندارد اقدام به ورود می‌کنند. پس به طور کلی می‌توان محدوده ۱۸ تا ۲۰ هزار دلار را آخرین محدوده ریزشی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۲ دانست و بعد از تثبیت چند هفته‌ای در این محدوده‌ها، به دنبال نقاط ورود منطقی و ازدیاد سرمایه بود. اما در خصوص سایر رمزارزها و آلت‌کوین‌ها باید اندکی منتظر باشیم تا با یک فاصله زمانی، تقاضا در این پروژه‌ها نیز تقویت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا