اخبار بورس

روند صعودی بورس در سال ۱۴۰۱

بر اساس اطلاعات به دست آمده بازدهی بورس در سال ۱۴۰۱ بیش از بازدهی سال گذشته می باشد به گونه ای که با شروع سال جدید بورس روند صعودی به خود گرفت و در حالی که دو ماه از شروع سال گذشته است شاخص کل توانسته است بازدهی بیش از ۱۰ درصدی را ثبت نماید .در ادامه کامل روند بورس در سال ۱۴۰۱ را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

روند بورس در سال 1401

بورس تهران از اسفندماه سال گذشته روندی صعودی داشت و شاخص کل موفق شده خود را از حوالی سطح یک میلیون و ۲۸۰ هزار واحد به یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد برساند. حال بورس بازدهی بورس از در سال ۱۴۰۱ بیش از بازدهی سال گذشته است.

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، با شروع سال ۱۴۰۱ بورس روند صعودی به خود گرفت و حتی در اولین هفته پس تعطیلات عید نوروز بازدهی حدودا هفت درصدی را ثبت کرد. با گذشت حدودا دو ماه از شروع سال شاخص کل بازدهی بیش از ۱۰ درصدی را ثبت کرده است .از سوی دیگر شاخص کل هم‌وزن ۲۲٫۳ درصد و شاخص فرابورس نیز ۱۳٫۶ درصد بازدهی دادند. کارشناسان می‌گویند که این بازدهی معقول و طبیعی است و بورس تا پایان سال بیشتر از این مقدار سود می‌دهد.

فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه نیز درخصوص بازدهی بورس می‌گوید: بازار سرمایه تا پایان سال حداقل ۵۰ درصد سود می‌دهد و به قولی یک سر و گردن از بازارهای موازی خود بالاتر است.

بررسی پرتفوی سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که اغلب افراد حداقل یک تا ۱۰ درصد سود کرده‌اند. احتمالا تا پایان سال بخش عمده‌ای از زیان‌ این سهامداران بورسی جبران شود.

البته برخی از سهامداران بیش از ۱۰۰ درصد زیان داشتند که جبران این زیان نیازمند گذشته زمان طولانی است. اما به طور کلی بورس روند صعودی دارد. با این اوصاف به نظر می‌رسد که بورس در بلند مدت بازدهی بسیار خوبی داشته باشد و زیان سهامداران نیز جبران شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا