اخبار بورس

احتمال بازگشت شاخص بورس به کانال 1 میلیون 700 هزار واحدی

ارزش و حجم معاملات بازار بورس خبر از بازگشت روز های سبز بازار را می دهند. امت دیگر انتظار رشد شارپی نباید داشت و انتظار می رود که رشد پیوسته شاخص تا کانال 1 میلیون و 700 هزار واحد ادامه داشته باشه.

مشاهده اخرین اخبار بورسی:

پیش بینی بورس فردا 10 آذر ماه 99

دلیل تاخیر در بازگشایی پالایش یکم چیست؟

دلیل رشد شاخص کل امروز 9 آذر چه بود؟

پیش بینی وضعیت بازار بورس در هفته دوم آذر ماه

احتمال رشد شاخص تا 1 میلیون و 700 هزار واحدی

به گزارش بورس فردا و به نقل از اقتصاد آنلاین، در پس رشد شارپی شاخص بورس یک ریزش عمیق نهفته بود. به طوریکه شاخص کل در ماه‌های ابتدایی سال رشدی چشم گیر و به باور بسیاری از تحلیلگران غیرمنطقی داشت و به دو میلیون واحد رسید.

در نهایت در مردادماه بود که اصلاح یا همان ریزش بازار آغاز شد و عمری به طول حدود چهار ماه داشت. طی این ریزش شاخص به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد عقب گرد کرد و بیش از ۵۰۰ سهم بورسی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد اصلاح قیمت داشتند.

رشد حجم، تعداد و ارزش معاملات طی دو هفته اخیر، نشان از ورود سرمایه‌های جدید به بازار است. به طوریکه گفته می‌شود طی دو هفته گذشته، ۱۰ درصد از پول‌های خروجی از بورس به این بازار برگشته است. بر این اساس در پایان معاملات روز گذشته بازار سرمایه، ارزش معاملات به بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان رسید.

تعداد معاملات که در اواسط آبان به کمتر از ۵۰۰ هزار معامله رسیده بود، اواخر هفته گذشته به بیش از یک و نیم میلیون معامله افزایش پیدا کرد.

این اتفاق درحالی رخ داده است که پیش از این پیش‌بینی می‌شد چنانچه بایدن برنده انتخابات امریکا شود، حرکت بازار سرمایه نزولی خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد. هرچند تا چند روز بعد از انتخابات حرکت شاخص نوسانی بود اما در نهایت وزنه تراز به سمت صعود بازار سنگینی کرد.

کارشناسان بر این باورند اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه درحال احیا است و این بازار با حرکتی آهسته و پیوسته به کانال یک میلیون و ۶۵۰ هزار تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد بازخواهد گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا