اخبار بورس

شاخص بورس به کانال 1/4 میلیون واحدی برگشت!

بازار سرمایه امروز شنبه 24 مهر 1400، در عرض نیم ساعت 25 هزار واحد رشد کرد و شاخص را مجددا در کانال 1/4 میلیون واحدی قرار داد. بنا به گفته برخی کارشناسان بازار سرمایه، انتصاب مجید عشقی به عنوان مدیر سازمان بورس و اوراق بهادار از دلایل سبز شدن چراغ بورس است.

شاخص بورس به کانال 1/4 میلیون واحدی برگشت!

به گزارش بورس فردا، به نقل از تجارت نیوز در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران رشدی حدود ۲۵ هزار واحدی را به ثبت رساند. این اولین واکنش بورس به انتخاب «مجید عشقی» به عنوان رئیس جدید بورس بود.

بازار در حالی شروعی سبز داشته که هفته گذشته شاخص کل بورس تهران با ثبت روزهای منفی و بازدهی منفی ۵٫۵ درصدی یکی از بدترین عملکردهای خود از ابتدای تابستان را به ثبت رساند. این در حالی بود که در هفته گذشته بیش از ۳٫۷ هزار میلیارد تومان پول حقیقی‌ها از بازار سهام خارج شد.

در جریان معاملات امروز، سه نماد فولاد، فملی و شستا بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند. در حالی که اکثر گروه‌ها امروز روندی مثبت دارند، گروه پالایشی با روندی متعادل کار خود را آغاز کرده است.

به نظر می‌رسد تغییر مدیرعامل بورس، موجب شده تا شوکی مثبت به بازار سهام وارد شود و حالا شاخص مجددا کانال ۱٫۴ میلیون واحدی را پس گرفته است. با این حال پیش‌بینی می‌شود تا یک ماه آینده روند بازار متعادل و پرنوسان باشد.

در نیم ساعت نخست معاملات امروز، ارزش معاملات بیش از یکهزار میلیارد تومان بوده و سه نماد شپنا، کمند و پالایش بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا