اخبار بورس

درآمد 95 هزار میلیاردی دولت از فروش سهام در سال 1400!

لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ دولت، امروز چهارشنبه 12 آذر ماه 99 به مجلس ارائه گردید. به نظر می رسد که دولت قصد دارد در سال آینده با فروش سهام درآمد ۹۵ هزار میلیارد تومان کسب نماید. آیا مردم همچنان از صندوق های ETF دولتی حمایت خواهند کرد؟

مشاهده آخرین اخبار بورسی:

پیش بینی بورس شنبه 15 آذر ماه 99

تحولی جدید در مرحله پیش گشایش بورس از سه شنبه ۱۸ آذر

درآمد 95 هزار میلیاردی دولت از فروش سهام در سال 1400!

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، لایحه بودجه امروز به مجلس رفت و در این لایحه 95 هزار میلیارد تومان درآمد از بازار سهام برآورد شده است که با فروش املاک و سهام شرکت‌های دولتی در بازار سهام محقق می‌شود، اما این موضوع چه تاثیری بر بازار سهام دارد؟

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سهام با اشاره به درآمد 95 هزار میلیارد تومانی دولت از بازار سهام گفت: بازار سهام می‌تواند منبع درآمد خوبی برای دولت باشد اما اگر دولت بخواهد مانند 6 ماه اول سال بازار سهام را داغ کند و عرضه‌های آبشاری داشته باشد و اصلا برنامه‌ای برای این موضوع نداشته باشد، بورس دوباره به سرنوشت 6 ماه اول سال دچار خواهد شد. یعنی رشد ناگهانی و شارپی شاخص در یک نیمه و ورود هیجانی مردم به بورس.

اما مساله مهم این است که مردم اعتماد خود به بازار را از دست داده‌اند و دولت باید نشان دهد که برای این بازار برنامه دارد و نمی‎‎خواهد با ورود دستوری به بورس، داستان نیمه دوم سال را تکرار کند. تنها در همین حالت است که می‌تواند برای تامین کسری بودجه بهبورس اتکا کند.

همچنین این کارشناس در رابطه با اعتماد به بازار سهام گفت: باید اعتماد به بازار سهام نیز بازگردد، در غیر این صورت سهامی که از سمت دولت عرضه می‌شود خریدار نخواهد داشت زیرا دولت تجربه‌ خوبی در صندوق‌های ETF که عرضه کرد برای خریداران رقم نزد.

در جریان معاملات امروز صندوق پالایشی یکم با احتساب 30 درصد تخفیف باز هم زیان کرد و حتی صف فروش شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا