اخبار بورس

ثبت رکورد شرکت های بورسی در سال 98

بورس در آخرین روز کاری سال  98 دستخوش تغییر و تحولات متعددی از لحاظ مواردی چون شاخص بورس، سرمایه اسمی شرکت‌ها، قیمت هر سهم، ارزش روز بازار شرکتها و… در بورس شده بود.

طبق بررسی شرکت‌ها از لحاظ سرمایه اسمی در سال گذشته  نتیجه این گونه شد که فولاد مبارکه با سرمایه ۱۳ هزار میلیارد تومانی ریتبه اول را کسب کرد و  پس از آن به ترتیب شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو، ملی مس، سرمایه‌گذاری غدیر، ذوب آهن، مخابرات، بانک صادرات، بانک پاسارگاد و بانک ملت در رتبه‌های دوم تا دهم قرار گرفتند.

در طی روزهای اخیر شرکت ایران‌خودرو با برگزاری مجمع فوق‌العاده و تصویب افزایش سرمایه ۱۸۷۲ درصدی از همین محل، سرمایه را از ۱٫۵۳ به ۳۰٫۱ هزار میلیارد تومان رساند و به رتبه نخست بزرگان بورس ایران از لحاظ سرمایه اسمی پرید.  این درحالیست که بانک تجارت از ابتدای سال جاری با افزایش سرمایه ۳۹۰ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و رساندن سرمایه اسمی به ۲۲٫۳ هزار میلیارد تومان در صدرنشینی این گروه ایستاده بود .

پس از ایران‌خودرو، رتبه دوم و سوم به  بانک تجارت با سرمایه ۲۲٫۳ هزار میلیارد تومانی و فولاد مبارکه با سرمایه ۲۰٫۹ هزار میلیارد تومانی رسید . همچنین شرکت‌های بانک صادرات، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، تاپیکو، سرمایه‌گذاری غدیر، ذوب آهن و مخابرات به ترتیب با سرمایه ۱۷٫۵، ۱۴٫۳، ۱۰٫۱، ۸٫۱، ۷٫۲، ۶٫۱ و ۶ هزار میلیارد تومانی در رتبه‌های چهارم تا دهم سرمایه اسمی ایستادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا