اخبار بورس

رئیس بانک مرکزی از تصمیمات موثر بر رشد بورس و ارتقاء نقش بانک‌ها در بازار سرمایه خبر داد

آقای همتی، رئیس بانک مرکزی از تصمیمات اخذ شده به منظور تقویت بازار سرمایه و ارتقا نقش بانک ها در این بازار خبر داد.

مشاهده آخرین اخبار بورسی:

چگونه در بورس کالا خودرو بخریم؟

آیا با تصویب تعطیلی تهران، بورس هم تعطیل می شود؟

تصمیمات رئیس بانک مرکزی برای رشد بورس و ارتقاء نقش بانک‌ها در بازار سرمایه

به گزارش بورس فردا و به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی در اینستاگرام اعلام کرد: به منظور تقویت بازار سرمایه و نیز ارتقاء نقش بانک‌ها در اطمینان بخشی به فعالیت سرمایه‌گذاران در آن بازار، موارد زیر را به عنوان نظر بانک مرکزی در جلسه عصر دیروز شورای عالی بورس اعلام و تاکید کردم:

  • وجود و گسترش فعالیت صندوق های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران است. ضمن توصیه به افزایش ظرفیت سرمایه گذاری در این گونه صندوق ها، بانک مرکزی نیز برای کمک به تحقق این موضوع در خصوص صندوق هایی که بانک ها مدیریت صندوق را به عهده دارند، افزایش سقف صندوق های بادرآمد ثابت را تا مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان بلامانع می‌داند.
  • بانک مرکزی تاسیس صندوق های جدید سرمایه گذاری با درآمد ثابت توسط بانک ها را بلامانع می‌داند.
  • برای شرکت‌های تامین سرمایه متعلق به بانک ها که متقاضی افزایش سرمایه هستند، تمهیدات لازم برقرار خواهد شد و از تسهیلات فوق نیز برخوردار خواهند شد.
  • با توجه به نرخ سیاستی اعلام شده، بانک مرکزی نسبت به این نرخ در بازار بین بانکی پایبند و برنامه‌ریزی لازم را در همین رابطه انجام داده است. بانک‌ها نیز توافق کردند با توجه به شرایط برخی از بانک های ناتراز، نرخ سود بین بانکی را حداکثر ۲۰ درصد تعیین و عملیاتی کنند.
  • عدم رعایت نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به هیچ وجه مجاز نیست. لذا بانک ها ملزم به رعایت نرخ های مصوب سود سپرده ها هستند. بازرسان حوزه نظارت بانک مرکزی تخلفات گزارش شده در بانک ها را از روز شنبه شروع به رصد کردند و برای اعمال قانون گزارش خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا