اخبار بورس

بورس در هفته دوم بهمن 1400 چگونه است؟

بورس که در ماه ها و هفته های گذشته راهی جز سقوط در پیش نداشت، در چند روز اخیر به دلیل سیگنال های رئیسی، رییس جمهور ایران و 5 مصوبه وزیر اقتصاد به مدار رشد بازگشت و در حال حاضر در کانال 1/3 میلیون واحدی قرار گرفته است.

بورس در هفته دوم بهمن 1400 چگونه است؟

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز،   بورس از هفته گذشته روند رو به رشد است. این رشد پس از صحبت‌های رئیس‌جمهور و پنج مصوبه وزیر اقتصاد آغاز شد و به صورت نوسانی تا روز گذشته ادامه داشت.

براساس داده‌های سازمان بورس و اورق بهادار، شاخص کل بورس با رشد ۵.۴۳ درصدی از محدوده یک میلیون و ۲۷۶ واحد به یک میلیون و ۳۰۱ واحد رسید.

بورس از روز شنبه روند نوسانی مثبت را پشت سر گذاشت، یعنی یک روز شاخص مثبت و روز دیگر متعادل بود. اما روز چهارشنبه شاخص تا محدوده یک میلیون و ۲۷۱ واحد نزول کرد، در نهایت در محدوده یک میلیون و ۳۰۱ واحد ایستاد.

معاملات بورس به شنبه بستگی دارد

پیام الیاس کردی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره پیش‌بینی هفته آینده می‌گوید: همه چیز به معاملات روز شنبه بستگی دارد اما به طور کلی بازار متعادل است.

وی توضیح می‌دهد: در هفته جاری حمایت‌هایی روی تابلوی انجام شد و این حمایت را می‌توان در سهام فلزی و معدنی دید.

این کارشناس بازارهای مالی می‌گوید: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته ارزش معاملات به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرد. اما روز چهارشنبه بازار کمی منفی بود و از ارزش معاملات کاسته شد.

الیاس‌کردی تاکید می‌کند: بازار سرمایه در انتظار توافقات است. انتظار می‌رود هفته آینده اخبار مثبتی از مذاکرات برسد.

وی ادامه می‌دهد: انجام توافق می‌تواند روی نرخ دلار نیز تاثیرگذار باشد.

این کارشناس بازارهای مالی در نهایت می‌گوید: نباید انتظار سبزپوشی یکپارچه از بازار را داشت. احتمال دارد شاخص مثبت اما برخی سهام منفی باشند یا برعکس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا